Sibel Eraslan Kimdir?

Gazeteci ve hukuçu kimliği ile tanınan Sibel Eraslan kimdir? Sibel Eraslan hangi gazetelerde yazmıştır? Hangi görevlerde bulunmuştur?

Büyütmek için resme tıklayın

Sibel Eraslan, 1967 yılında İstanbul'un Üsküdar ilçesinde doğmuştur. 1985 yılında Üsküdar Kız Lisesi’nden mezun olan Eraslan 1989 yılında ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

İslami kesimin önde gelen kadın yazarlarından olan Eraslan insan hakları, kadınların eğitimi, istihdamı ve haklarıyla ilgili çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

Teklif ve İmza dergilerinde yazılar yazan Eraslan'ın kaleme aldığı hikayeler Dergâh, Mostar ve Hece dergilerinde yayınlandı. Vakit Gazetesinde köşe yazarlığı da yapan Eraslan son olarak Star Gazetesinde köşe yazıları yazdı.

Milli Görüşün siyasi temsilcisi olan Refah Partisi zamanında Kadın Kolları Başkanı olarak da görev yapan Sibel Eraslan, 3 Nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Doğu Anadolu Bölgesinden girmiştir.

2018 yılının Ocak ayında ise Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşavirliğine atandı

Kaleme aldığı eserler:

2002 – Fil Yazıları ( Birun Yayınları, İstanbul)2006 – Can Parçası Hz. Fanbul)2011 – Kadın Sultanlar2006 – Balık ve Tango (Dergah Yayınları, İstanbul)2008 – Parçası Benden (Dergah Yayınları, İstanbul)2008 – Siret-i Meryem -Cennet Kadınlarının Sultanı (İstanbul)2009 – Çöl/Deniz: Hz. Hatice (Timaş Yayınları, İstanbul)2010 – Şile: Bir Deniz Kızı (Heyamola Yayınları, İstanbul)2011 – Nil’in Melikesi Hazreti Asiye (Timaş Yayınları, İstanbul)2012 – Canfeda Hz. Fatıma (Timaş Yayınları, İstanbul)

27 Ocak 2018 - Biyografi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?