Din Görevlileri Musiki Konseri Verdi

Esenler'de Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında din görevlilerinin oluşturduğu koro tasavvuf müziği konseri verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul'un Esenler ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri düzenlenen çeşitli programlarla kesintisiz olarak devam ediyor.

Esenler Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezinde vatandaşlara yönelik düzenlenen Türk Tasavvuf Musikisi konserinde, din görevlilerinden oluşan koro, 1,5 saat süren bir tasavvuf musikisi konseri verdi. Koro, uşak, saba, hicaz ve nihavent makamında repertuarında yer alan ilahi ve kasideleri salonu dolduran kalabalık için seslendirdi.Din görevlileri tarafından seslendirilen ilahiler ve çeşitli musikiler davetliler tarafından büyük beğeni topladı.

Esenler Müftüsü Halil Şekerci, düzenlenen konser programında yaptığı konuşmada, bu tür programların güzel ezan ve Kur'an-ı Kerim okuma noktasında oluşturacağı farkındalığa dikkat çekerek, “Hz. Peygamber as Medine’ye gelince ilk önce Mescit yapıldı ve kendisi bilfiil çalıştı. Camiler sadaka-i cariyedir. Cami ve namaz Müslümanları bilinçlendirmeli, birleştirmeli ve mükemmel bir insan olmasına vesile olmalıdır. Camiye gelen müminlerin vücutları gibi gönülleri de bir olmalı, tavır ve icraatlar da Müslümanca olmalıdır. Bu anlamda bu programı, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, esenler belediyesi ve müftülüğü olarak, Esenler Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlediğimiz programa katılım gösteren halkımıza ve hocalarımıza teşekkür ederim. Ayrıca Esev Tasavvuf Musikisi Topluluğuna ve değerli Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Agah Beye Teşekkür ederim.” dedi.

Konseri, Protokol Üyeleri Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Din Görevliler ile çok sayıda vatandaş dinledi.

08 Ekim 2018 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?