Kimse Din Görevlilerini Rencide Edemez!

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkan Ahmet Görgülü, "Munferit bir olayı genele şamil ederek Diyanetimizi ve Din Görevlilerimizi de rencide etmelerine asla izin vermeyiz" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Değerli basın mensupları Bir ilimizde 2015 yılında geçtiğini tespit ettiğimiz 12 yaşındaki bir kız çocuğuna istismar olayı bir kaç gündür sosyal medyada yeni olmuş bir olay gibi, belli mihrak ve kişilerce sürekli paylaşımlar yapılarak vatandaşlarımız nezdinde kurum ve görevlilerimiz itibarsızlaştırılmak istenmektedir. Adı Geçen Olayla İlgili Ne Görevlilerimizin Ne İlimizin Nede Herhangi Bir İlçemizin İlgisi Yoktur. Bu paylaşımların asıl maksadının da halkımız arasında infiale sebep olacak toplumsal olayların başlatılmasının olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca yapılan paylaşım ve yorumlarda Kurumumuza ve imamlarımıza sürekli hakaretler yapılmaktadır. Bizler bu tür iğrenç olayları en üst düzeyde kınar ,bu suçu işleyenlerin en ağır bir şekilde cezalandırılmasını isteriz.Fakat munferit bir olayı genele şamil ederek Diyanetimize, Din Görevlilerimizi de rencide etmelerine asla izin vermeyiz.

Kaldı ki adı bu iğrenç olaya karışan kişinin derhal kurumdan ilişiği kesilmiş hakkında adli ve idari tahkikat başlatılmış ayrıca 10 ayda tutuklu kalarak, Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılamasına da devam edilmektedir. Bağımsız mahkemenin verdiği karar hoşuna gitmedi diye kimsenin haddini aşarak İmamlarımızı Diyanetimizi karalamaya hakkı yoktur.

Konuya ilişik adli sürecin devam ettiğini hatırlatır, Mahkemenin adil tarafsız bir şekilde karar vereceğinden asla şüphemiz yoktur. Suç işleyenlerin hak ettikleri cezayı Türk adaleti önünde en ağır şekilde alacaklarını biliyor ve bekliyoruz.

Halkımızı sükunete davet ediyor, dava sonucunun beklenmesini ve sosyal medyadan yayılan asılsız paylaşım ve haberlere inanmamalarını istiyoruz.

Sosyal Medyadaki Diyanetimize ve Din görevlilerimize yapılan hakarete varan ifade ve yorumlar avukatlarımız tarafından dikkatle takip edilmekte, söz konusu kişiler hakkında gereken yasal işlem yapılacaktır

Kamoyuna duyurulur

AHMET GÖRGÜLÜDİYANET SEN MERSİN ŞUBE BAŞKANI

13 Aralık 2018 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?