Diyanet Bir-Sen Konya'da Çalışmalarını Hızlandırdı

Diyanet Bir-Sen, Türkiye genelinde sendikal çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İl ve ilçe başkanlarının yanı sıra üyelerinin de gayretli çalışmalarıyla sendikanın her geçen gün büyüdüğü belirtiliyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Diyanet Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Oruç’un katılımıyla Konya ve ilçelerinde yapılan toplantılar da, din görevlileriyle ilgili çalışmaların ve bu yöndeki tutum ve davranışlardan memnuniyet gözlendiği, bunun da katılımı hızlandırdığı gözleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Oruç’un sendikal çalışmalar hakkında bilgiler verdiği il ve ilçelerdeki toplantıların verimli geçtiği belirtiliyor. Konya’da 11 ilçede temsilcilik kuran Diyanet Bir-Sen, üye sayısının artışıyla varlığını güçlü bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.

Diyanet Bir-Sen’in kendisine bir hedef belirlediğini, kısa zaman da teşkilatlanmayı tamamlayarak bu hedefine ulaşacağını ve güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğini belirten Ömer Faruk Oruç, şu açıklamayı yaptı.

“Sendikacılıkta insana hizmetin önemli olduğunu biliyoruz. Bu hizmetin, hakka ve hukuka yapılan bir hizmet bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar ilkelerimizden taviz vermedik. İlkeli sendikacılık anlayışımız aynen bugünkü gibi devam edecektir. Bizlere destek veren üyelerimizle birlikte kalıcı hizmetlere imza atmak istiyoruz.

Sendikacılığın yapılamayacak vaatlerle, insanları küstürerek, yalan söyleyerek yapılamayacağını biliyoruz. Şahsi menfaatler uğruna sendikacılık yapılmaz. Baskılarla ve insan onuruna yakışmayacak tutum ve davranışlarla bir yere varılamaz. Suni büyüme gelip geçicidir. Sendikacılık, yasalardan alınan yetkiler çerçevesinde hakların elde edilebilmesi için yapılır. Bu bir mücadeleyi gerektirir. Özverili çalışmayı gerektirir. Biz, bu doğrultu da çalışıyoruz.

Diyanet Bir-Sen olarak, aynı zaman da Müslüman topluluğun temel ihtiyaçlarını da dikkate alarak çalışıyoruz. Üyelerimizin sıkıntılarını görüp, bu sıkıntıların çözülmesi için çalışıyoruz. Onlara destek oluyoruz. Haklı taleplerin de her zaman yanlarında oluyoruz. Doğru bildiğimizi açıkça söylüyoruz. Düşüncelerimizi ve taleplerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bu nedenle de sendikamıza katılımlar hızlr bir şekilde artarak devam ediyor. 2018 yılında büyümemizi sürdürdük. İnşallah 2019 yılında da büyümemiz devam edecektir.”

25 Aralık 2018 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?