Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı Duyurusu (Ankara)

İlimiz Metropol ve Taşra İlçe Müftülüklerinde çeşitli sebeplerle geçici olarak başka görevlerde bulunanların görevlerine dönünceye kadar yerlerine sınavla Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım alımı yapılacaktır.

1-İmam –Hatiplik görevi için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, İmam-Hatiplik Yeterlik Belgesine sahip olmak.2-Müezzin-Kayyımlık görevi için İmam-Hatip Lisesi veya Lise ve dengi okul mezunu olup Hafız olmak, Müezzin-Kayyımlık Yeterlik Belgesine sahip olmak.Talep edilen göreve ait Yeterlik Belgesi sahibi olanların görev almak istedikleri İlçe Müftülüğüne en geç 30/10/2012 tarihine kadar müracaatta bulunmaları gerekmektedir. Sınav, 31/10/2012 Çarşamba günü İlçelerin bağlı bulundukları ilgili komisyonlarca; süresi dolmamış yeterlik belgesi bulunan müracaatçıların sayısının ihtiyaç duyulan kadrodan fazla olması halinde mülakat yapılacaktır.Süresi dolmamış yeterlik belgesi bulunanlardan yeterli müracaat çıkmadığı takdirde süresi geçmiş bulunan yeterlik belgesi bulunanlar arasında mülakat yapılacaktır.Süresi geçen yeterlik belgesi bulunanlar ihtiyaçtan az olması halinde ise en az İmam-Hatip Lisesi mezunu olanlar arasında sınav yapılacaktır.Sınav yerleri müracaatta bulunulan İlçe Müftülüğünden öğrenilecektir.

ANKARA MÜFTÜLÜĞÜ

21 Ekim 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?