Diyanet'ten sözleşmeli personel tercih duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2023 Yılı Taşra Teşkilatı 4/B Sözleşmeli Personel (Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi) Alımı Sınavı tercih duyurusu yayınlandı.

Başkanlıktan yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"​657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında Başkanlığımız Taşra Teşkilatında münhal bulunan Sözleşmeli Personel (Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi) pozisyonlarına yönelik 10-22.07. 2023 tarihleri arasında yapılan “2023 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel (Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi) Alımı Sınavı"nda başarılı olanlardan, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin  Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri gereği atamalarına esas olmak üzere aşağıda belirtilen çerçevede tercih alınacaktır.

Tercih Yapmak İçin Tıklayınız>>>
Atanma işlemlerine esas olmak üzere;

1.  2023 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel (Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi) Alımı Sınavı sonucuna göre başarılı olan ve tercih yapmaya hak kazanan adaylar, tercih işlemlerini 23/08/2023 tarihinden itibaren 08/09/2023 tarihi saat 17.00'ye kadar  sinav. diyanet.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

 2.  Sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylar en fazla 25 tercih yapabileceklerdir.

 3.   Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

3.1. “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum."

3.2. “Re'sen  yerleştirilerek  atanmayı  kabul  etmiyorum."  seçeneklerinden  birini  mutlaka işaretleyeceklerdir.

3.3. Tercihlerine yerleştirilemeyen adaylardan “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum." seçeneğini işaretleyenler ilan edilen görev yerlerinden boş kalan yerlere bilgisayar kurası ile yerleştirileceklerdir.

 4. “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum." seçeneğini işaretleyen adaylardan tercihlerine yerleşemeyenler ile süresi içinde tercih yapmayanların atama işlemleri yapılmayacak ve adaylar atanma haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.

 5.  Tercihlere yerleştirme işlemlerinde sözlü sınav başarı puanı en yüksek olana öncelik verilecektir. Sözlü sınav başarı puanlarının eşitliği halinde sırasıyla;

- KPSS puanı yüksek olana,

- KPSS'ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana,

- Yaşı büyük olana,

öncelik verilecektir.

 6. Sınav sonucu yerleştirmesi yapılanlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında üç yıl süreyle ( aile birliği, engellilik, hastalık, eğitim, şehit ve gazi yakınlığı ve diğer mazeretler dâhil) başka bir yere atanamayacaklardır. Sözleşme gereği üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, talepleri halinde bulundukları yerde aynı ünvandaki kadrolara atanacaklardır. Bu şekilde atananlar, aynı yerde en az bir yıl daha görev yapmak zorunda olacaklardır.

 7. Kadın adaylar sadece kadın, erkek adaylar sadece erkek adaylar için açılan kontenjana başvuruda bulunabileceklerdir. 

8. Her aday, sadece başvurduğu ünvanda tercihte bulunabilecektir.

 9. Adaylardan tercihlerinden birine yerleştiği halde süresi içinde kanuni mazereti olmaksızın görevine başlamayanların atama işlemleri yapılmayacak ve adaylar atanma haklarından feragat etmiş sayılacaklardır."

23 Ağu 2023 - 15:27 - Diyanetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?
Tüm anketler