Ensar Vakfın'dan ödüllü bilgi yarışması

Ensar Vakfı Genel Merkezi tarafından organize edilen Hz. Peygamberin güzel Ahlakını ve İslam İnanç Esaslarını konu alan "Sana Emanet" çevrimiçi Bilgi Yarışmasına kayıtlar devam ediyor.

Sana Emanet Çevrimiçi Ödüllü Bilgi Yarışması Başvuruları Devam Ediyor.

Ensar Vakfı Genel Merkezi tarafından organize edilen Hz. Peygamberin güzel Ahlakını ve İslam İnanç Esaslarını konu alan "Sana Emanet" çevrimiçi Bilgi Yarışmasına kayıtlar devam ediyor.

Türkiye genelinde yapılacak yarışma için büyük bir çalışma yürüten Ensar Vakfı Denizli Şubesi, Denizli’deki tüm Liseleri ve Ortaokulları ziyaret ederek, afişler asıp, stantlar kurarak hummalı bir çalışma yürütüyor. Sana Emanet bilgi yarışması için Liseli ve Ortaokullu gençlere bilgi veren Ensar Vakfı Denizli Şubesi mensupları adeta kapı kapı dolaşıyor. Öğrenciler, 18- 24- 25 Aralık 2022 tarihlerinde yapılacak olan online sınavda  40 soruda 60 dakika ter dökecek.

Ödüllü bilgi yarışması hakkında açıklama yapan Ensar Vakfı Denizli Şube Başkanı Hüseyin Karademir Yarışma hakkında şu ifadelere yer verdi; “Peygamber Efendimiz, bir hadis-i şerifinde ‘Yedi sınıf insan vardır ki; Yüce Allah, kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir.’ buyurmaktadır. İşte bu yedi sınıf insandan birisi de Allah’a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir. Sana Emanet Bilgi Yarışması vesilesi ile binlerce gencimiz, insanlık için eşsiz bir örnek olan Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) güzel ahlakını ve İslam İnanç Esaslarımızı daha da yakından tanıma fırsatı bulacaktır. Sana Emanet Bilgi yarışmasına öğrenciler 30 Kasım 2022 tarihine kadar www.sanaemanet.org internet adresinden başvuruda bulunabilecek. Kaybedeni olmayan bu güzel yarışmaya, Denizli ve ilçelerinde okuyan tüm Lise Hazırlık 9. ve 10’uncu sınıf ( İmam Hatip Liseleri de dahil hazırlık 9. ve 10. Sınıf) 6. ve 7'inci sınıf (İmam Hatip Ortaokulları dahil) tüm bu sınıflarda okuyan öğrencilerimizi davet ediyoruz”

GENÇLİĞİMİZE EN İYİ ÖRNEK PEYGAMBER EFENDİMİZ’DİR

Gençliğin bir ülkenin maddi ve manevi kalkınmasında önemli bir rol üstlendiğini belirten Başkan Karademir, “Biz gençliğimizin örnek olmasını, önder olmasını arzuluyoruz. Bunun için de en büyük örneği ve önderi gençlerimize Peygamber Efendimizi gösteriyoruz.” Gençlik bir ülkenin motor gücüdür. Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde önemli bir unsurdur. Biz gençliğimizin örnek olmasını, önder olmasını arzuluyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Bu ülkenin gençliğini şuurlandırmak ve milletine faydalı hale getirmek bizim en büyük vazifemizdir.” Ensar Vakfımız kurulduğu günden bu yana gençliği merkezine alarak insanlığa hayırlı hizmetlerini sürdürmektedir. Bizim tek derdimiz kendisinin, ailesinin ve ülkesinin geleceğine sahip çıkan bir gençlik yetiştirmektir. Rabbimiz güç ve kudret verdiği müddetçe bu uğurda çalışmayı sürdüreceğiz.” Bizim buradan velilerimize de bir çağrımız var. Peygamberimizin örnek ahlakı ve güzel dinimizin İnanç Esaslarıyla tanışmayan bir gençliğin, kendi öz ve değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl ve sapık düşünceye açık hale geleceğini ve geleceğimizi tehlikeye sokacağı bilinmelidir. Bütün velilerimizi bu konuda hassas davranmaya davet ediyoruz.

Bizim bu yarışmayı yapmaktaki amacımız, İslam İnanç Esaslarımızın neslimiz tarafından doğru bir şekilde öğrenilmesine katkı sağlamaktır.  Yarışma 81 ilde tüm resmi ve özel ortaokullar ile İmam Hatip ortaokullarının 6. ve 7. Sınıf öğrencileri ile tüm resmi ve özel liselerin (İmam Hatip Liseleri dahil) 9. ve 10. Sınıf öğrencilerini kapsıyor.  

Öğrenciler www.sanaemanet.org adresinden 30 Kasım''a kadar yarışmaya başvurabilecekler. Ortaokul 6. ve 7. Sınıflar, “Sorularla 40 Derste Ahlak” kitabından, Lise Hazırlık 9.ve 10.'uncu Sınıflar da "Sorularla 40 Derste İnanç Esasları" kitabından sorumlu olacaklar. Öğrenciler kitaplarını  site üzerinden indirip okuyabilecek yada Ensar Vakfı Çınar Kitap Kahvemizden de temin edebilecekler.

Yarışma 6 ayrı kategori olarak gruplandırılmıştır. Kategoriler şu şekildedir: 1.Kategori: Ortaokul 6.Sınıf 2.Kategori: Ortaokul 7.Sınıf 3.Kategori: Lise Hazırlık 9.Sınıf 4.Kategori: İHL Hazırlık 9. Sınıf 5.Kategori: Lise 10. Sınıf 6.Kategori: İHL 10. Sınıf ÖDÜLLER: Birincilik: 10.000 TL İkincilik: 7.500 TL Üçüncülük: 5.000 TL Dördüncülük-Onunculuk: 3.000 TL On birinci- Yirminci: 1.500 TL Yirmi birinci-Ellinci: 1.000 TL Elli birinci- Yüzüncü: 500 TL

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN ÖĞRETMENLERİNE VE OKUL MÜDÜRLERİNE ÖDÜL

Her Kategoride Birinci olan Öğrencinin Öğretmen ve Müdürüne: 5.000 TL Her Kategoride İkinci olan  Öğrencinin Öğretmen ve Müdürüne: 3.000 TL Her Kategoride Üçüncü olan Öğrencinin Öğretmen ve Müdürüne: 1.500 TL 6 farklı kategoride yarışarak dereceye giren 600 öğrenciye toplamda 681.000 TL ödül verilecektir. Android için Outlook edinin

18 Kas 2022 - 09:07 Denizli- Eğitimgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?
Tüm anketler