Adıyaman Müftüsü Mehmet Taştan kimdir?

​Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Adıyaman İl Müftüsü iken Adana il müftülüğüne atanan Mehmet Taşcı'nın yerine Şırnak il Müftüsü Mehmet Taştan atandı. Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taştan kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır, nerelerde ve hangi unvanlarda görev yapmıştır? Adıyaman'ın yeni müftüsü Mehmet Taştan Hoca'yı yakından tanıyalım. Adıyaman Müftüsü Mehmet Taştan kimdir?

​Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Adıyaman İl Müftüsü iken Adana il müftülüğüne atanan Mehmet Taşcı'nın yerine Şırnak il Müftüsü Mehmet Taştan atandı. Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taştan kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır, nerelerde ve hangi unvanlarda görev yapmıştır? Adıyaman'ın yeni müftüsü Mehmet Taştan Hoca'yı yakından tanıyalım. Adıyaman Müftüsü Mehmet Taştan kimdir?

Karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. 

MEHMET TAŞTAN KİMDİR?

Mehmet Taştan, 01.01.1963 tarihinde, Adıyaman Merkez Kayatepe Köyü'nde dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde 1974, orta ve lise öğrenimini 1981 yılında Adıyaman İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

31.08.1981 tarihinde Adıyaman İli Kâhta ilçesi Yapraklı Köyü Camii aday imam-hatibi olarak açıktan atandı. 1982 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. Yüksek Öğrenimini yapmak için 11.06.1982 tarihinde buradaki görevinden istifa etti. İlahiyat Fakültesi öğrencisi iken 11.06.1985 tarihinde İstanbul'un Kartal ilçesi Kaynarca Orta Camii imam-hatipliğine tekrar açıktan atandı. İlahiyat tahsili sırasında çeşitli hocalardan Tefsir ve Hadis dersleri aldı.

Askerlik hizmetini kısa dönem olarak 31.07.1987- 04.11.1987 tarihleri arasında tamamladı. Askerlik dönüşü tekrar Kaynarca Orta Camii imam-hatiplik görevine yeniden başladı. Antalya Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezinde, 21.08.1989–29.01.1990 tarihleri arasında, Müftülük Hizmet Öncesi Eğitim Kursunu bitirdi. 17.03.1990 tarihinde, Erzurum'un Karaçoban Stajyer İlçe Müftüsü olarak naklen atandı. 16.02.1994 Bayburt Demirözü ilçe müftüsü, 16.08.1994 Adıyaman'ın Tut ilçesi, 03.11.1998 Kâhta ilçe Müftüsü, 04.10.2001 tarihinde Adıyaman merkez il müftü yardımcılığına, 01.09.2008 tarihinde, Gölbaşı İlçe Müftülüğüne, 10.12.2013  tarihinde, Hatay İli İskenderun İlçe Müftülüğüne naklen atandı. 24 Ekim 2018 tarihinden itibaren Şanlıurfa İl Müftülüğü görevinde iken, 20.03.2021 tarihinde Şırnak İl Müftülüğü görevine atandı.

Evli ve 5 çocuk babası olan Taştan Arapça ve İngilizce bilmektedir.

07 Haz 2022 - 10:48 Adiyaman- Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.


Anket Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?