1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gündoğdu: Eğitim sistemi, bir ülkenin geleceğini inşa etme projesidir
Gündoğdu: Eğitim sistemi, bir ülkenin geleceğini inşa etme projesidir

Gündoğdu: Eğitim sistemi, bir ülkenin geleceğini inşa etme projesidir

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, bir ülkenin en önemli sorununun eğitim ve demokratikleşme olduğunu belirterek eğitim sisteminin bir ülkenin geleceğini inşa etme p

A+A-

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, bir ülkenin en önemli sorununun eğitim ve demokratikleşme olduğunu belirterek eğitim sisteminin bir ülkenin geleceğini inşa etme projesi olduğunu söyledi.

Gündoğdu, Memur-Sen Osmaniye Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, bir ülkenin en önemli sorununun eğitim ve demokratikleşme olduğunu belirtti. Gündoğdu, eğitim sisteminin bir ülkenin geleceğini inşa etme projesi olduğunu ifade etti. Öğretmenlerin fedakarlığını görmeyenlerin ülkenin geleceğini inşa edemeyeceğini söyleyen Gündoğdu, "Maliye bakanımıza kızgınlığımız nedir? Üç kuruş para verecekler Dört kuruş verirsek köylünün yolunu yapamayız’ Para isterken bizi köylünün yolunu isteyen adamlar konumuna getiriyor. Yüzde 8 zam verdi, 2.67 de enflasyon farkı, bizim hesabımız Yüzde 6’ydı yüzde 10.67’ye çıktı. Vergileri arttırmak zorundayız, akaryakıta zam yapmak zorundayız. Yani vatandaşın vergisini arttıranlar memurmuş gibi. Bu sosyal politika açısından bir zafiyettir. Bu Türkiye’nin büyümesinin hakkını verememektir. Yunanistan Afrika örneği ile kendi yaptığı iyiliğe zarar vermektir. Bizim gözümüz köylünün yolunda değil, bizim gözümüz büyüyen Türkiye’nin büyüyen pastasının hak ettiğimiz payının bize verilmesinde. Kriz oluyor bize zam yok ama sermayeye zam devam ediyor. Bu ülkenin son 10 yılında batan bir banka duydunuz mu? Yüzde 40’tan aşağı kar etmeyen bir banka duydunuz mu? O zaman burada bir çifte standart var. Biz kriz var iken bedel ödemeye hazırız. Kriz yok Türkiye büyüyorsa hakkımızı istiyoruz. Sayın maliye Bakanı hesabını iyi yap." diye konuştu.

"TERÖRİST DEVLET İSRAİL, GAZZELİLERE KENDİ VATANLARINDA ZULMEDİYOR"

Dünyanın neresinde mazlum varsa o mazlumun yanında yer almayı, dünyanın neresinde zalim varsa o zalimlere karşı da mücadele etmeyi sendikacılığın olmazsa olmaz erdemi olarak gördüklerini ifade eden Gündoğdu, "Son bir buçuk ay içerisinde Amerika’da iki önemli olay gerçekleşti. Bunlardan birisi Obama devlet başkanlığına seçildi. O kadar senaryo ürettiler ki bu senaryolardan en önemlisi onun rengini Amerika’da dışlanmışlığına atıf yapılarak evet bunlar orada insan bile sayılmıyordu. Öyleyse Obama da bu rengin sahibi olduğuna göre buradan bir özgürlük sevdası çıkarılabilir. Gerçek şu ki Obama’yı iş başına getiren Amerikan vesayetidir. Buradaki bir diğer gerçek; siyonizmdir, ırkçılıktır, sponsoru kapitalizmdir. Diğeri aynı Amerika’da bir film vizyona giriyor. Ve bu film Hıristiyanlık ve Yahudilik adına Hz. Muhammed’e(SAV) hakaret içeriyor. Hz. İsa ve Hz. Musa hayatta olsaydı en sevgili kardeşlerine asla dil uzatılmasına müsaade etmezdi. Gerçek nedir? Gerçek kainatın ilk ırkçısı, ilk lanetlenmişi, şeytandır şeytan ham maddede kalite arayışıyla toprak ve ateş mukayesesi ile şeytan olmuştur. İşte şeytanın yer yüzündeki ilk temsilci devleti terörist devlet İsrail’dir. Kınıyorum lanetliyorum." dedi.

İsrail’in 1948’de kendinin olmayan topraklarda kurulduğunu söyleyen Gündoğdu, "Terörist devlet İsrail, Gazzelilere kendi vatanlarında zulüm etmektedir. Ne talihsiz bir durumdur ki bu terörist devleti ilk tanıyanda Türkiye olmuştur. O zaman çağrımız Filistin bağımsız devleti kurulup bağımsızlığına kavuşuncaya kadar gece gündüz mücadele etme anlayışına bütün İslam ülkeleri ortak olmak zorundadır. Yani şeytan taşlamakla bu iş yeterli olmuyor. İsrail devleti şeytandır. Taşlamak sevaptır. Lanetli bir devlettir. Birleşmiş milletlerin 202 üyesinden 195’i bile İsrail durdurulmalı dediğinde veto hakkı olan beş daimi üye ülkeden birinin bile vetosu ile akan kan durmuyorsa burada demokrasi dış güçler eliyle, birleşmiş milletler eliyle puta döndürülmüştür. O zaman başta Türkiye’nin öncülüğü olmak üzere İslam ülkelerinin uyanması, dünyada başka ülkeleri sömürerek ayakta kalma hastalığına şifa bulma mecburiyeti var ki ben buradan birleşmiş milletleri hiç değilse bir kere insanlığa ait bir örgüt olduğunu hatırlatmak istiyorum. İslam ülkelerini de akan kanı sadece kınamakla yetinmeyip, bir daha bir damla kan akıtılmayıp, bu terörist devletlere karşı uyanık olamaya ve birlik olmaya davet ediyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Ak Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Genel Başkan Gündoğdu’ya defne fidanı ve yöresel Karatepe kilimi ile yerfıstığı ürünlerinin bulunulduğu paketi hediye etti. Program sonunda tüm katılımcılara defne fidanı dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.