1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Görevlendirilen öğretmen, 'Ders Dışı Ek Ders' alabilir mi?
Görevlendirilen öğretmen, 'Ders Dışı Ek Ders' alabilir mi?

Görevlendirilen öğretmen, 'Ders Dışı Ek Ders' alabilir mi?

Öğretmen olarak görev yapmakta iken, başka görevleri yürütmek üzere Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'ın 16.ı maddesinin 2.

A+A-

Öğretmen olarak görev yapmakta iken, başka görevleri yürütmek üzere Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'ın 16.ı maddesinin 2. fıkrası kapsamında geçici olarak görevlendirilenlerin, bu görevleri süresince okullarında ayrıca ders dışı eğitim çalışmasını yürüterek karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılıp yararlandırılmayacaklarına ilişkin Bakanlık görüş yazısı.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü; "Ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. " ifadesinden de anlaşılacağı gibi, geçici olarak başka görevleri yürütmek üzere görevlendirilen ve bu görevlerine bağlı olarak Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 16. maddesinin 2. fıkrası kapsamında haftada 18 saat ek ders ücretinden yararlandırılan öğretmenlerin, bu geçici görevleri süresinceders dışı eğitim çalışmasını yürütmelerinin mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir" açıklamasında bulunmuştur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.