1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Giresun Valisi Şahin: "Rapor alan öğretmenleri takip edin."
Giresun Valisi Şahin: "Rapor alan öğretmenleri takip edin."

Giresun Valisi Şahin: "Rapor alan öğretmenleri takip edin."

İlçe Kaymakamları, Milli Eğitim Müdürleri ve Halk Eğitim Müdürleriyle bir toplantı yapan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, önemli uyarılarda bulundu.

A+A-

İlçe Kaymakamları, Milli Eğitim Müdürleri ve Halk Eğitim Müdürleriyle bir toplantı yapan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, önemli uyarılarda bulundu.
Öğrencilerin okula devamsızlıkları ile ilgili uyarılarda bulunan Vali Şahin, “Milli Eğitim Müdürleri çocuğunu okula göndermeyen, okula deva ettirmeyen öğrenci velilerine acımayın. Tespit edilen o velilerle ilgili her türlü caydırıcı cezai müeyyideyi kullanın ve uygulayın” dedi.
Okullardaki başarı oranlarına da değinen Vali Şahin, “Her okulun başarı oranlarını branş bazında gösteren karneleri çıkartıldı. Sorunlu okullar, okullardaki branşlar ve öğretmenler ile ilgili takiplerinizi yapın, üzerine gidin. Başarının arttırılması için önlemlerinizi alın. Milli Eğitim Müdürleri, sorunlu branşlardaki öğretmenlerle ilgili gerekli önlemleri almalılar. Bu konuda müdürlere çok büyük işler düşüyor. İşini, görevini yapmayan müdür ve gerekli yaptırımı uygulamaktan çekinmeyin. Acımak adalet olmaz. Aynı öğrenci diğer branşlarda başarılıyken birinde başarısızsa burada sorun öğretmendedir. O sorunun üzerine gidin, başıboş bırakmayın” şeklinde konuştu.
Öğrencilerin devamsızlığı kadar öğretmenlerin de devamsızlığına dikkat çeken Vali Şahin, rapor alan öğretmenlerle ilgili olarak Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri'ne “Rapor alan öğretmenleri takip edin, kontrol ederek araştırın. Öğretmeni kendi haline bırakmayın. Kaymakamlardan İlçe Milli Eğitim Müdürleri'nden ricam her hafta ilçenizdeki birer okulu ziyaret edin” diye konuştu.
Vali Şahin, bu eğitim öğretim yılı sonunda başarılı olan ilçe kaymakamlarını, milli eğitim müdürlerini ödüllendireceğini, başarısız olunması durumunda ise ilgililere gerekli müeyyideyi uygulayacağını sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.