1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gaziantep'te Sanayi ve Ticaret Fuarı Açılacak
Gaziantep'te Sanayi ve Ticaret Fuarı Açılacak

Gaziantep'te Sanayi ve Ticaret Fuarı Açılacak

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen Sanayi ve Ticaret Fuarı 30 Ekim tarihinde Gaziantep'te açılacak.

A+A-

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) tarafından düzenlenen Sanayi ve Ticaret Fuarı’nın (TÜMEXPO) hazırlıklarına başlandı.

İlki geçen yıl İstanbul’da düzenlenen ve büyük yankı uyandıran fuarın ikincisi, 30 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Gaziantep’te Ortadoğu Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açacak. Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen TÜMEXPO Fuarı ile Ortadoğu İş Zirvesinin yapılacağı  fuar alanı,  8 bin metre karelik bir alanda kurulacak. fuarda tüm sektörlere ait stantlar ve  Uluslararası kapsamda faaliyette olan 350 kişilik de alım ekibi bulunacak.

TÜMSİAD Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici, fuarın gerek Gaziantep, gerekse ülke ihracatına önemli katkılar sağlayacağını belirterek, Fuarın Anadolu’da ilk kez Gaziantep’te düzenlenecek olmasının da, büyük şans olduğunu  söyledi.

Çekici, “TÜMEXPO TÜMSİAD Sanayi Ve Ticaret Fuarı”nın 30 Ekim-2 Kasım 2014 tarihlerinde Gaziantep’te, Orta Doğu Fuar Merkezi’nde yapılması kararlaştırıldı. Bu seçimde şüphesiz Gaziantep ilimizin sanayi ve ticari gelişmişliği, Türkiye ihracatında altıncı il olması, Orta Doğu ülkeleri ile yakın ilişkileri ve taşıdığı stratejik konumu önemli rol oynadı. Orta Doğu pazarlarına yönelik gerçekleştirecek fuarımızla, Türkiye ve Ortadoğu ülkeleri arasında ticari köprülerin daha da kuvvetleneceğine ve Orta Doğu’nun Avrupa’ya daha da yakınlaşacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Çekici, TÜMEXPO’nun sadece fuar olmadığını ve Ortadoğu İş Zirvesi’nin de gerçekleştirileceğini belirterek, “Fuarımızda alım heyeti programı da gerçekleştirilecek olup, Bölge ülkelerinden yaklaşık 350 alım heyetinin katılımını bekliyoruz. TÜMSİAD olarak Türkiye’nin 2023 vizyonuna katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz Fuar kapsamında, Ülkemizin uluslararası boyutta ticari faaliyetlerine katkı sağlamak ve Türkiye ekonomisinin güçlü yönlerini ortaya koymak amacıyla “Ortadoğu İş Zirvesi” de yapılacaktır. İnsanlar birebir görüşecek ve iş bağlantısı imkânına kavuşacak. İhracat için de büyük adımlar atılmış olacak.” diye belirtti.

Fuarın ve düzenlenecek Orta Doğu İş Zirvesi’nin büyük bir ivme kazandıracağının altını çizen Çekici, “200 ülkeye ihracat yapan şehrimize yeni bir heyecan, yeni bir ivme katacağına inanıyoruz. Hali hazırda ihracatın yaklaşık yarısının yapılamadığı Orta Doğu ülkeleri Gaziantep’in en büyük pazarı konumundadır. Bu faaliyetimizle gerek küresel gerekse bölgesel pazarlarda adından sıklıkla bahsedilen şehrimizin dış ticaretinde yeni atılımlarının olacağını umut ediyoruz.”sözlerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.