1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Faruk Çetin'den İmamı Şehit Eden Canilere Kınama
Faruk Çetin'den İmamı Şehit Eden Canilere Kınama

Faruk Çetin'den İmamı Şehit Eden Canilere Kınama

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin, Ağrı ili Doğubeyazıt ilçe Müftülüğüne bağlı Uzunyazı köyünde imamlık yapan Ramazan Bozdağ’ın başından vurularak şehit edilmesi olayı ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

A+A-

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin Ağrı ili Doğubeyazıt ilçe Müftülüğüne bağlı Uzunyazı köyünde imamlık yapan Ramazan Bozdağ’ın başından vurularak şehit edilmesi olayı ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Çetin; Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı olarak İslam dininin inanç ibadet ve ahlak esaslarını en iyi ve en doğru şekilde halka anlatmak ve aktarma üzere kamu görevlisi olarak görevlendirilen ve ülkemizin her karış toprağında görevlerini icra eden imam hatiplerimize yapılan saldırılar asla kabul edilemez.

Ağrı ili Doğubeyazıt ilçe Müftülüğüne bağlı Uzunyazı köyünde imamlık yapan Ramazan Bozdağ hocamızın hiçbir vicdan ve akılla izah edilemeyecek şekilde vahşice başından vurularak şehit edilmesi bizleri derinden üzmüştür.

2012 yılında yine aynı ilçede bir din görevlisi kardeşimiz yatsı namazı çıkışı bölücü hain teröristler tarafından pusuda şehit edilmişti.

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar her geçen gün artmakta olup özellikle halka hizmet götürmek için o bölgelerde bulunan kamu görevlilerine saldırarak insanların vazgeçilemez en temel ve kutsal hakkı olan yaşama hakkına gasp eden akıl yoksunu zihniyetleri nefret ve şiddetle kınıyorum.

Masum insanların canına kast eden sorumlular ve destekçileri yakalanarak yargı önünde en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır. Bu akıl yoksunu kişiler işledikleri insanlık suçu sebebiyle ahirette de Allah’ın izniyle en şiddetli azabı hak edeceklerdir.

Bir din görevlisi olan Ramazan Bozdağ hocamız ve tüm din görevlileri ülkemiz üzerinde birlik beraberliğin ve hoşgörünün tesisi için devletin vermiş olduğu görevi icra etmektedirler.

Din görevlisi olan vatanı ve milleti için çalışan dinin temsilcisi ve tebliğcisi olan bu kardeşimiz ve kamu görevinin gereklerini yerine getiren din görevlilerimizin kime ne zararı olabilir.

Din görevlisi kardeşimizi ve kamu görevlilerini şehit etmekle  akıl yoksunu caniler nereye varacaklarını zannediyorlar.
Bir insanın yaşama hakkını elinden almakla ne elde edecekler. Bu güne kadar masum insanların canlarına kast etmekle bir yere varan olmamıştır bundan sonrada olmayacaktır.

Yüce Allah Kuranı Kerimde "Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur." buyurmaktadır.

Devletimizin ve diyanetimizin konuya gerekli hassasiyetle yaklaşacağını biliyor, din görevlilerine yapılan saldırıların önüne geçilmesi için gereken adımların atılmasını bekliyor, yapılan saldırıları bir kez daha şiddet ve nefretle kınıyoruz.

Diğer taraftan kınamanın da önüne geçerek adeta köylerde köy bekçisi konumunda olan ve hiçbir can güvenliği olmayan görevlilerimizin gerekli can güvenliklerin sağlanması için çalışmaların yapılmasını da ayrıca bekliyoruz.

Bölücü hainler tarafından şehit edilen başta Ramazan Bozdağ hocamız olmak üzere tüm din görevlisi kardeşlerimize ve bu vatan uğruna canını veren şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Ramazan Bozdag hocamızın başta kederli ailesine sabır ve tüm Diyanet camiasına başsağlığı diler, yapılan saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyorum.

Faruk ÇETİN
Bağımsız Diyanet-Sen

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.