1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eylemlerimiz sonuç verdi; sunulan teklif sayısı artıyor
Eylemlerimiz sonuç verdi; sunulan teklif sayısı artıyor

Eylemlerimiz sonuç verdi; sunulan teklif sayısı artıyor

4/C'li çalışanlara müjde olarak sunulan haberlerden bir tanesi de Memur-Sen'den geldi. Memur-Sen'in internet sitesinde aşağıdaki haber yayımlandı: Toplu sözleşmelerin bugünkü görüşmeleri sona erdi.

A+A-

4/C'li çalışanlara müjde olarak sunulan haberlerden bir tanesi de Memur-Sen'den geldi. Memur-Sen'in internet sitesinde aşağıdaki haber yayımlandı:

Toplu sözleşmelerin bugünkü görüşmeleri sona erdi. Hizmet kollarının taleplerinin değerlendirildiği oturum sonrası konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, genel mali hakların 21 Mayıs Pazartesi saat 09’da görüşülmeye başlanacağını söyledi.
 
 Genel mali haklara ilişkin yüzdelik zam, taban aylığa zam, ek ödeme ile zam ve tazminatların dışındaki konulara ilişkin genel değerlendirmelerini sunan Bakan Çelik, bir çok konuya olumlu yaklaştıklarını kaydetti.
 
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik konuşmasında, 4-C’lilerin çalışma süresinin 11 ay 28 gün olması, maaş zamlarındaki gecikme zammına yönelik talep, öğretim yılına hazırlık ödeneği, 2005 yılından sonra memuriyete geçenelere 1 derece verilmesi, sözleşmeli personele yemek yardımı, toplu sözleşme ikramiyesinin artırılması, yerel yönetimlerdeki sözleşmelilerin kadroya alınması, eş yardımının artırılması, maaş zamlarına enflasyon farkının ödenmesi, emekli olacak kamu çalışanlarına ödenecek tazminatın artırılmasına olumlu baktıklarını, yapılacak artış ve zamların 21 Mayıs Pazartesi günü yapılacak toplantıda ele alınacağını kaydetti.
 
 Konfederasyonlarımıza bağlı sendikaların hizmet kolu toplu sözleşmelerinde de önemli kazanımlar elde edildi. Hizmet kollarına yönelik müzakere sonuçlarının ön yazımı komisyon tarafından gerçekleştirilecek. Pazartesi sabah 09’da başlaşayacak oturumda ise genel toplu sözleşme teklifleri değerlendirilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.