Kadir Gecesi Vaazı

Ne büyük bir nimet. Yeni bir kadir gecesine daha kavuştuk. Ne büyük bir lütuf. Yaratanımız bize bir fırsat daha verdi. Ne büyük bir rahmet.

Ramazan Bayramı Vaazı

Bayram günleri, neş’e, sevinç ve huzur günleridir. Dini bayram olarak birisi Ramazan diğeri de Kurban bayramı olmak üzere iki bayram vardır.

Haftanın Vaazı: Miraç Kandili ve Önemi

Miraç Kandili ile ilgili olarak hazırlanmış olan “İsra-Miraç Mucizesi ve Miraç’ta Teşri Kılınan Hükümler” başlıklı vaazı sizlerle paylaşıyoruz.

Haftanın Vaazı: Cihad Ruhu ve Çanakkale Zaferi

18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle hazırlanan “Cihad Ruhu ve Çanakkale Zaferi'nden Alınacak Dersler” konulu vaazı sizlerle paylaşıyoruz.

Haftanın Vaazı: Cemaatle Namaz Kılmanın Önemi

Sakarya ili Karapürçek ilçe Vaizi Kazım ÜNSAL tarafından hazırlanan "Cemaatle Namaz Kılmanın Önemi ve Ezana İcabet" konulu Cuma vaazını sizlerle payla...

Haftanın Vaazı: İbadete İhtiyacımız Vardır

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Merhum Lütfi Şentürk hocamız tarafından hazırlanan "İbadete İhtiyacımız Vardır" konulu vaazı sizlerle paylaşıyoruz.

Haftanın Vaazı: İbadet Adabı ve Ahlakı

Doç. Dr. Ömer YILMAZ ve Dr. Y. Seracettin BAYTAR tarafından hazırlanmış olan "İbâdet Âdâbı ve Ahlâkı" konulu Cuma vaazını sizlerle paylaşıyoruz.

Haftanın Vaazı: Affetmek İnsanı Yüceltir

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Merhum Lütfi Şentürk hocamız tarafından hazırlanan "Affetmek İnsanı Yüceltir" konulu vaazı sizlerle paylaşıyoruz.

Haftanın Vaazı: Yılbaşı ve Noel

2018 yılını bitirip 2019 yılına girmeye sayılı günler kala, vaaz sitesi tarafından hazırlanan "YILBAŞI" başlıklı vaazı sizlerle paylaşıyoruz.

Kurban Bayramı Vaazı (2014)

(Ey Rasulüm) Gerçekten biz sana her hayrı cömertçe verdik. O halde Namaz’ı da Kurbanı da Rabbine tahsis et. Aslında senden nefret eden hayırdan tamam...

Diyanet Merkezi Vaaza Son Veriyor

Diyanet İşleri Başkanlığının "Yüz Yüze Vaaz" projesi kapsamında, tek merkezden yapılan ve diğer camilerde hoparlörlerden yayımlanan vaaz uygulaması so...

Sultanahmet Baş Vaizinden Ayasofya Çıkışı

Bayram namazı hutbesinde İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül, Ayasofya'nın ibadete açılması için çağrıda bulundu.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz