1. HABERLER

  2. MÜFTÜLÜK

  3. Erzincan Müftülüğünde Arapça Dersleri Veriliyor
Erzincan Müftülüğünde Arapça Dersleri Veriliyor

Erzincan Müftülüğünde Arapça Dersleri Veriliyor

Erzincan İl Müftülüğü toplantı salonunda Assitt Mescidi İmam Hatibi Halil İbrahim Özdemir nezaretinde din görevlilerine Arapça teorik ve pratik dersleri veriliyor.

A+A-

Müftülüğümüz Toplantı Salonunda Assitt Mescidi İmam Hatibi Halil İbrahim Özdemir nezaretinde Arapça teorik ve pratik dersleri veriliyor.

Her hafta Salı günü İkindi namazı ile akşam namazı arası vakitte, din gönüllüsü ve görevlisi meslektaşlarımıza olduğu gibi, halkımızdan da belli bir düzeyi ve altyapıyı almış olan gönüllü kursiyerlerimize yönelik Arapça dersler veriliyor.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Kurs Hocası Halil İbrahim Özdemir; “müftülüğümüzün bizim için hazırladığı ve sunduğu imkânlar sayesinde her hafta Salı günü ikindi ve akşam namazı arası vakitte, gönüllülük esasına dayalı olarak hem teorik hem de pratik anlamda iki ayrı ders görüyoruz. Birinci Dersimizi Mehmet Maksutoğlu hocamızın Gramer kitabından, ikinci dersimizi ise Mekke Ümmü’l Kur’a Üniversitesinin hazırladığı Lügatü’l Arabiyye adlı eserden takip ediyor, böylece Arapça pratiğimizi kazanmaya ve geliştirmeye çalışıyoruz. İlgisi olan meslektaşlarımızı ve halkımızdan katılmak isteyenleri derslerimize bekliyoruz. Bize bu imkânı sağladığından dolayı da İl Müftülüğümüze çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yine kursiyerlerden İl Vaizimiz Aydın Öçalan, “Kur’an-ı Kerim’in ve Hadis-i Şeriflerin daha iyi anlaşılmasına katkı sağlayacak olan bu kursumuzun önemine” vurgu yaptı.

Son olarak görüşlerine başvurduğumuz İl Milli Eğitim Müdürlüğü personellerinden Tülin Aydemir, “bu kursa yaklaşık 4-5 aydır katılıyorum. Önemli bir mesafe kat ettiğimi söylemeliyim. Düzenli olarak takip edildiğinde ve derslere iyi çalışılarak hazırlık yapılacağı takdirde önemli bir seviyenin yakalanacağı ve hem Kur’ân’ı hem de hadisleri anlamaya, kendimizi ifade etmeye ve belli kalıplarla halden anlamaya fayda sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Hem din görevlisi ve gönüllüsü meslektaşlarımızı, hem de halkımızdan merak duyarak Arapça öğrenmek isteyen gönüllü kardeşlerimizi derslerimize katılmaya bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.