1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Enstitü mezunları diplomalarını aldı
Enstitü mezunları diplomalarını aldı

Enstitü mezunları diplomalarını aldı

Çukurova Üniversitesi; Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler enstitüleri 2012-2013 eğitim-öğretim yılı yüksek lisans ve doktora öğrencileri törenle diplomalarını aldı.

A+A-

Çukurova Üniversitesi; Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler enstitüleri 2012-2013 eğitim-öğretim yılı yüksek lisans ve doktora öğrencileri törenle diplomalarını aldı.

Enstitülerin 31. mezuniyet töreni, Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, öğretim üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Kibar, “Üniversiteler olarak sosyal, ekonomik, bilimsel ve kültürel boyutları da kapsayan çok boyutlu konulardaki anlayışımızı geliştirmek zorundayız. Toplumsal hayatta, dünyadaki değişiklikleri gözlemleme ve değerlendirebilme yeteneği oluşturmada biz yükseköğretim kurumlarının sosyal sorumluluğu inkâr edilemez. Hiçbir zaman sadece eğitimi amaçlamadık. Çünkü biliyoruz ki, üniversiteler temel işlevleri olan eğitim ile birlikte araştırma, öğretim ve topluma hizmet konularında da görev ve sorumluluklarını yerine getirmek zorundadırlar.” dedi.

Bilgi çağının en büyük sermayesinin yetişmiş insan olduğunu aktaran Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Gök “ Üniversiteler toplumun kalkınma motorları gibi öneme sahiptir. Sevgili mezunlarımız bizler, sizlerin başarısını alkışlamak için buradayız. Ulaştığınız bu noktada esas başarı sizindir.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlileri Tsvetelina Tunteva, Boris Tuntev, Marina Babayeva kısa bir dinleti sundu. 468 yüksek lisans ve doktora öğrencisinin diploma aldığı tören sonunda öğrenciler kep fırlatıp mezuniyetin heyecanını yaşadı.
CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.