1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Emniyet, sürücüleri trafik cezaları için uyardı
Emniyet, sürücüleri trafik cezaları için uyardı

Emniyet, sürücüleri trafik cezaları için uyardı

Emniyet Müdürlüğü, araç plaka bilgilerine göre düzenlenen trafik idari para cezası tutarlarının cezalı ödenmemesi için adreslerinde değişiklik olan sürücülerin adres bilgilerini güncellemesi gerektiğini duyurdu.

A+A-

Emniyet Müdürlüğü, araç plaka bilgilerine göre düzenlenen trafik idari para cezası tutarlarının cezalı ödenmemesi için adreslerinde değişiklik olan sürücülerin adres bilgilerini güncellemesi gerektiğini duyurdu. Emniyet, ayrıca tebliğ edilemeyen ceza tutanaklarının Ankara Emniyet Müdürlüğü internet sayfası http://www.ankara.pol.tr adresinde de yayınlanacağını açıkladı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerine aykırı hareket eden sürücüleri yine aynı kanunun 116. maddesi kapsamında araç plaka bilgilerine göre Trafik İdari Para Cezası tutarlarının, sürücülerin adreslerine tebligat edilmek üzere gönderildiği ifade edildi.

Açıklamada, tebliğ edilmek üzere gönderilen bazı tebligat mazbatalarının adres bilgilerinin güncel olmaması veya eksik olması nedeniyle tebliğ edilemediği belirtildi.

Emniyet, tebliğ edilemeyen tebligat mazbatalarının ilgili şubede iade edilmekte olup, 30 gün süre ile ilan edilmek üzere şube ilan panosunda askıda bulundurulduğunu duyurdu.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü girişinde bulunan ilan tablosundaki trafik idari para cezası karar tutanaklarından çoğu araç sürücüleri bunu bilemedikleri için haberdar olamadığı belirtilen açıklamada, sürücülerin haberdar olduklarında da zaman geçtiği için trafik idari para cezasını cezalı olarak ödediği ve mağduriyet yaşadığı vurgulandı.

Açıklama şöyle devam etti: "Bu nedenle, ilgili şahısların araçlarının tescil plakasına tanzim edilen ve adreslerinin eksik veya adreste bulunamamalarından dolayı tebliğ edilemeyen Trafik İdari Para Cezası tutanaklarından ilanen tebliğinden haberdar olabilmeleri için; araç alımı sarasında beyan etmiş oldukları adreslerinde bir değişiklik varsa en kısa zamanda düzeltmeleri ve ayrıca tebliğ edilemeyen ceza tutanakları Ankara emniyet Müdürlüğü internet sayfasından http://www.ankara.pol.tr adresinde de yayınlanacaktır." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.