1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eğitimde bilgilendirme toplantısı Kayseri’de yapılacak
Eğitimde bilgilendirme toplantısı Kayseri’de yapılacak

Eğitimde bilgilendirme toplantısı Kayseri’de yapılacak

Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesinde 'Önceki Öğrenmelerin Tanınması' konulu bilgilendirme toplantısı Kayseri’de gerçekleştirilecek.

A+A-

Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesinde 'Önceki Öğrenmelerin Tanınması' konulu bilgilendirme toplantısı Kayseri’de gerçekleştirilecek. Kayseri, Sivas ve Yozgat illeri Milli Eğitim yöneticileri ve paydaş temsilcilerinin katılacağı toplantı 24 Haziran Pazartesi günü saat 10.30’da Kayseri Hilton Otel’de başlayacak.

Kayseri, Sivas, Yozgat illerinden Milli Eğitim Bakanlığı il müdürlükleri, belediyeler, sanayi ve ticaret odaları, esnaf ve sanatkârlar birliği, üniversiteler, halk eğitimi merkezleri, İŞKUR il müdürlükleri, kalkınma ajansları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri bir araya geleceği toplantıda Önceki Öğrenmelerin Tanınması (ÖÖT) konusunda proje kapsamında yürütülen çalışmalar açıklanacak. Bu kapsamda ilk aşama olarak, Kayseri’de iki alanda (elektrik pano montajcılığı 4. seviye ve aşçılık 4. seviye) mesleklerini icra eden dört adaya belgeleri verilecek.

ÖÖT sisteminin amacı, örgün veya yaygın eğitim dışında bireylerin serbest öğrenme yollarıyla kazandıkları öğrenmelerin tanınarak belgelendirilmesidir. Bu kapsamda, MEB tarafından yürütülen HBÖ projesinde, bir dizi eğitim ve çalıştaylar gerçekleştirilerek pilot illerde ÖÖT danışmanları ve ÖÖT değerlendiricileri eğitmişti. Hayat Boyu Öğrenme konusunda farkındalık oluşturmak, toplumun her kesiminden bireyleri eğitim fırsatlarından faydalanmaları konusunda motive etmek, kapsamlı bir Hayat Boyu Öğrenme sistemi için ilgili düzenlemeleri geliştirerek daha nitelikli işgücü yetişmesine katkı sağlamak ve istihdam edilebilirliği artırmayı hedefleyen Projex 43 ilde devam ediyor. CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.