1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Eğitim Uzmanlarına Yapılan Adaletsizlik Giderilsin
Eğitim Uzmanlarına Yapılan Adaletsizlik Giderilsin

Eğitim Uzmanlarına Yapılan Adaletsizlik Giderilsin

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, bu sefer de Diyanet İşleri Başkanlığında Eğitim Uzmanı olarak görev yapanların mağduriyetini ortaya çıkardı..!

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan personelle ilgili gün geçmiyor ki mesleki sorunlar gündeme gelmemiş olsun. Kimi zaman hiç dile getirilmeyen konuları gün yüzüne çıkararak kamuoyu ile paylaşmasıyla dikkatleri üzerine çeken Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, bu seferde Diyanet İşleri Başkanlığında Eğitim Uzmanı olarak görev yapanların mağduriyetini ortaya çıkardı!

Basın açıklaması yaparak mağduriyeti gündeme getiren Özdemir, Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kurumlarda öğretmen ve eğitim uzmanlarının eğitim ödeneği almasına rağmen Diyanet İşleri Başkanlığında eğitim uzmanı olarak görev yapan memurların bu ödenekten yoksun bırakıldığına dikkat çekerek şöyle dedi: “MEB ve eğitim veren diğer kurumlarda her yıl öğretmen ve eğitim uzmanlarına eğitim ödeneği adı altında ödeme yapılıyor. Eğitim ödeneği aynı zamanda Kur’an Kursu Öğreticilerine de yapılıyor. Ancak DİB bünyesinde görev yapan eğitim uzmanları bu ödenekten mahrum ediliyor. Diyanet’de Kur’an Kurslarının eğitim programlarını ve eğitimle ilgili diğer konuları araştıran, projeler geliştiren ve bu konularda çalışma yapan eğitim uzmanlarına adaletsizlik yapılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönergesinin 38. Maddesinde “Eğitim uzmanları, ilgili şube müdürleri veya daire başkanı tarafından kendilerine verilen eğitimle ilgili konular ile diğer konulardaki çalışma ve araştırmaları yaparlar; eğitim plan ve programlarını hazırlarlar ve eğitim metodları ile teknikleri konularında projeler geliştirirler” denilmektedir. Eğitim uzmanlarının sorumluluk gerektiren önemli bir görevi var. Bu itibarla DİB’da görev yapan eğitim uzmanlarına hakkı verilmelidir. Diğer kurumlarda görev yapan eğitim uzmanlarıyla emsal görevleri bulunan DİB eğitim uzmanlarına yapılan bu adaletsizlik onların çalışma şevkini kırmakta, moral ve motivasyonlarını bozmaktadır. Aynı düzeydeki kadrolara aynı hakkın verilmesi Anayasa’nın ‘eşitlik ilkesi’ gereğidir. Eşit işe eşit ücret politikasıyla bu adaletsizlik giderilmeli, sorumluluk üstlenenler, fikir ve düşünceleriyle yön veren eğitim uzmanlarına hakkı bir an önce verilmelidir. Din-Bir-Sen olarak bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz.”

Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.