1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eğitim Bir-Sen de bir günlük iş bırakacak
Eğitim Bir-Sen de bir günlük iş bırakacak

Eğitim Bir-Sen de bir günlük iş bırakacak

Eğitim Bir-Sen Genel Merkezi'nden yapılan açıklama: Ek Ödeme Yoksa İş De Yok! Hükümetin, 666 sayılı KHK'da kapsam dışında bırakarak mağdur ettiği öğretmen ve öğretim elemanlarına Toplu Sözlşeme Masası'nda Ek Ödeme vermemesini, yüzdelik zam ve toplu sözleş

A+A-

Eğitim Bir-Sen Genel Merkezi'nden yapılan açıklama:

Ek Ödeme Yoksa İş De Yok!

Hükümetin, 666 sayılı KHK'da kapsam dışında bırakarak mağdur ettiği öğretmen ve öğretim elemanlarına Toplu Sözlşeme Masası'nda Ek Ödeme vermemesini, yüzdelik zam ve toplu sözleşme tekliflerimizin yerine getirilmemesini protesto ediyoruz.

Yarın (23 Mayıs 2012) Türkiye genelinde hizmet üretmiyor ve iş bırakıyoruz. İllerde 10.00 - 13.00 arasında kitlesel basın açıklamaları yaparken, Ankara Güvenpark'ta 10.00 - 19.00 saatleri arasında oturma eylemi gerçekleştiriyoruz.

---

Bayındır Memur-Sen Genel Merkez'nden de aşağıdaki duyuru ile Eğitim Bir-Sen'in eylemine destek geldi.

Toplu Sözleşme sürecinde gelinen nokta itibariyle Memur Sen Konfederasyonumuza bağlı Eğitim-Bir- Sen’in 23 Mayıs günü yapacağı iş bırakma eylemine destek verilerek katılımın sağlanması ve gereken hassasiyetin gösterilmesi için Genel Merkez Yönetim Kurulu kararı alınmıştır.

---

KESK ve Kamu-Sen’in yarın gerçekleştireceği bir günlük iş bırakma eylemine daha önce katılmayacağını açıklayan Memur Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen de bir günlük iş bırakacağını açıkladı. Eğitim Bir Sen Sakarya Şube Başkanı Oğuzhan Özkan yaptığı açıklamada, yarın hizmet üretmeyeceklerini açıkladı.
Ek Ödeme Haklarının verilmemesi sebebiyle yarın günü tam gün hizmet üretmeyerek iş bırakacaklarını açıklayan Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Oğuzhan Özkan, “Eylemimiz ilimizde tam gün iş bırakma ve AKM önünde saat 12,00’de basın açıklaması şeklinde gerçekleştirilecek. Umuyoruz ki, Hükümet haklı sesimize kulak verir, hakkımız olan ek ödeme, yüzdelik zam, taban aylığa zam, 4/C’lilere seyyanen zam gibi konularda gerekli adımları atar. Eğitim Bir Sen olarak haklı taleplerimiz yerine gelene kadar eylemlerimize devam edeceğiz. İlimizde görev yapan 3 bin 500 eğitim çalışanı üyemizle birlikte haklı taleplerimizi bir kez daha haykıracağız, tüm üyelerimizin desteğini bekliyoruz” dedi.
Öte yandan KESK ve Kamu Sen Konfederasyonlarına bağlı sendikalar daha önce aldıkları karar gereğince yarın için bir günlük iş bırakacaklarını açıklamıştı. Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı diğer sendikaların ise nasıl bir tavır alacakları henüz belli değil.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.