1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eğit-Bil-Sen'den yer değiştirmerlerle ilgili açıklama
Eğit-Bil-Sen'den yer değiştirmerlerle ilgili açıklama

Eğit-Bil-Sen'den yer değiştirmerlerle ilgili açıklama

Eğit Bil-Sen'den yer değiştirmelerle ilgili açıklama: Yıllardır öğretmen kökenli sendikalarda hak ve menfaatlerimizin korunması ve geliştirilmesi için çaba gösterdik. Yapılan her eyleme, her etkinliğe destek verdik.

A+A-

Eğit Bil-Sen'den yer değiştirmelerle ilgili açıklama:

Yıllardır öğretmen kökenli sendikalarda hak ve menfaatlerimizin korunması ve geliştirilmesi için çaba gösterdik. Yapılan her eyleme, her etkinliğe destek verdik. Bu yolda kimimiz darp edildik, kimimiz soruşturma yedik. Öğretmen kendi adına kurulan sendikalara üye olmak için çeşitli bahaneler gösterip, zorluk çıkarırken, biz sahip çıktık düşünmeden üye olduk!

Çareye en büyük ihtiyacı olan kadrolar olduğumuz halde öğretmenlerin sorunlarına biz çare aradık.

Öğretmenlere yönelik yapılacak her düzenleme, yapılacak her iyileştirme elbet bizlere de dolaylı olarak yansıtılacaktır dedik. Onlar adına her türlü mücadeleye omuz verdik, samimi bir şekilde her zaman yanlarında olduk, zaman oldu önlerindeydik, zaman oldu arkalarındaydık, hep dik durduk, birlikte olduk. Biz onların davalarına sahip çıkarken kendi haklarımıza sahip çıkmadık, bizlere verilen haklar zamanla geri alındı savunduğumuz, üyesi olduğumuz sendikalar seslerini çıkarmadılar, sessiz kalmayı istediler. Eğitim Öğretim Hizmetleri (EÖH) için yapılan her iyileştirme sınıflar arasına ciddi mesafe koydu.https://www.mihraphaber.com/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit Her sendika yıllarca kendi taleplerini dile getirirken sadece öğretmen sorunu vardır imajını ön plana çıkardı. Haklı olarak kim daha fazla ses çıkarırsa elbet onun adına daha fazla hak tanınacaktı. Öyle de oldu. Verilen mücadeleyle, zamanla; öğretmenin çalışma saatinden tutun, görev tanımına, mali hakların verilmesinden tutun, diğer sosyal haklarına kadar her istediklerini aldılar. Şu sıralar öğretmenler için yine atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilmekte, takvimde az aksama olması öğretmen kökenli sendikaları ayağa kaldırdı. Aynı durumda sendikasına on binlerce üyesi olup, atama hakkı olmayan eğitim çalışanları için hala bu hak verilmemekte, görmezden gelinmekte, hala “amirin uygun bulmasına” bağlı hayatımız.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİNİN YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK DERHAL ÇIKARILMALI!

Her yıl düzenli olarak öğretmeler ağustos ayında atama şartları oluştuğu halde kimseye minnet etmeden elektronik ortamda puanı yeterli olunca dilediği yere ataması yapılmakta. Bu da aynı zamanda öğretmene olan değeri yansıtmakta. Kadrolarımız içinse maalesef öyle bir hak bulunmamakta. İdareci; “ben onay vermedikçe çalışan buranın demirbaşıdır” zihniyeti yanaşmakta. Bu da bizlere bakanlıkça verilen değeri ortaya koymaktadır. Hâlbuki böyle bir hakkımız olsa yıllardır kadrolarımıza olan bakış açısı değişecek, kadrolarımıza önem verilecektir. Milli Eğitim Çalışanları için atama ve yer değiştirme yönetmeliği derhal çıkarılmalı diyoruz. Bu yönde sendika olarak çalışmalarımız ağırlıkta olacak. Yapacağımız çalışmaların başında; Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmelik olacaktır. Bununla birlikte bakanlığa sürekli yazılar yazacağız, rahatsız edip konu hakkında çalışma yapmalarını sağlayacağız.

AFTİF ÜYE OLMAK SENDİKACILIĞIN GEREKLERİNDENDİR

Kendimizden eminiz;

Biliyoruz ki, sendikacılık aktif olmak demektir. Kuruluşumuzun temel amaçlarından biri, eğitim çalışanları için özlük haklarının iyileştirilmesi olacaktır. Cesaret ve çalışkanlık bize yol olacaktır, bizleri koyduğumuz hedefe taşıyacaktır.

Hedefimiz yaşanabilir bir hayat ve hakların verilmesidir…


EĞİTİM VE BİLİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI GENEL MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.