1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Diyanet'in Saygınlığını Korumalıyız
Diyanet'in Saygınlığını Korumalıyız

Diyanet'in Saygınlığını Korumalıyız

Tüm Memur Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, Dr. İhsan Şenocak ile ilgili basın açıklaması yaptı.

A+A-

Devletimiz ve halkımızın çok büyük bir çoğunluğunun göz bebeği haline gelen, aynı zamanda ülkemizin adeta çimentosu konumunda olan, Diyanet işleri Başkanlığımızın saygınlığının korunması her açıdan ülkemizin milli menfaatlerinedir.

Hiç kuşkusuz Başkanlık, anayasal  bir kurum olup yasaların kendisine verdiği yetki doğrultusunda kuzeyden-güneye, doğudan -batıya, bütün insanlığı  saran ve onlara hizmet götürmek  için çaba sarf eden bir kurumdur.

Cumhuriyetle yaşıt güzide kurumun tarihi sürecini irdelediğimizde ne hikmetse  bazı dönemlerde birileri tarafından hedef tahtası haline getirilmek için uğraşılmış uğraşılma yada halen devam edilmektedir. 

Yıllarca toplumu aydınlatma adına din hizmeti sunan, Başkanlığımız Samsun Aşık Kutlu Eğitim Merkezi Müdürlüğü eğitim görevlisi   Dr.İhsan ŞENOCAK ile kurumu karşı karşıya getirerek ülke gündemine oturtmak birilerinin ekmeğine yağ sürmekten ibarettir.

Devlet Memuru olması hasebiyle hakkında yürütülen idari soruşturmanın selameti açısından Sayın Dr. İhsan ŞENOCAK hocamızın açığa alınmasının oluşturduğu serzenişlerin yerini itidalin alması gerektiğine inanıyoruz.

Zira kaş yapayım derken göz çıkarmanın hiçbir âlemi yoktur. Nitekim soruşturmayı yapan Başkanlık müfettişlerinin de bu güzide kurumun mensupları olduğunu, yapılan soruşturma sonucunu belirleyecek kriterlerin tamamen elde edilecek tespitler muahezesinde olacağı da bir gerçektir.

Bu nedenlerle, kol kırılır yen içinde kalır fehvası gereği hem hocamızın hem de dünya Müslümanlarının umudu olan Diyanet İşleri Başkanlığımızın yıpratılmamasına azami özen gösterilmesini, ufacık meselelerde dahi kurumumuzu zan altında bırakmak isteyenlere malzeme verilmemesi ve fırsatçılara bayram ettirilmemesi için ilgililerce konuya hassasiyetle yaklaşılmasını arzuluyoruz. 

Mustafa ÇOPURSUZ                       

Tüm Memur Sen Konfederasyonu ve         Diva-Sen Genel Başkanı

Bu haber toplam 488 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.