1. HABERLER

  2. DİYANET

  3. Diyanet te Bizim İhsan Hoca da Bizim
Diyanet te Bizim İhsan Hoca da Bizim

Diyanet te Bizim İhsan Hoca da Bizim

Samsun Aşıkkultu Eğitim Merkezinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapmakta olan Dr. İhsan Şenocak'ın açığa alınması sonrası, kaos ve şer odakları harekete geçti.

A+A-

İFAM'ın kurucusu ve Diyanet İşleri Başkanlığı Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapmakta olan Dr. İhsan Şenocak, haftalar önce yapmış olduğu bir vaaz sebebiyle görevinden açığa alındı. İhsan Şenocak'ı açığa alan Diyanet olunca, bazıları buradan nemalanmak için leş kargaları gibi hemen hadisenin üzerine üşüştüler. Diyanet İşleri Başkanın değişmesini bir türlü hazmedemeyen ve kendililerince eski düzenin daha doğru olduğunu savunan bazı hainler, yazıp çizmeye başladılar bile. Bu zümre o kadar ileri gitti ki, görevden alınan bazı isimleri savunma adı altında devlet büyüklerine hakaret etmeyi dahi mübah gördüler.

İTİDÂLİ ELDEN BIRAKMAYIN..!

Diyanet İşleri Başkanlığına Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş'ın atanması bazı kesimlerde soğuk duş etkisi yaptı. Seversiniz veya sevmezsiniz. Hataları vardır veya yoktur. Ancak gerçek olan birşey var ki, devletimizi yönetenler bir ismi o makama atamışlarsa, bize saygı duymak hizmet alanında kendisine yardımcı olmak, yanlışlarını gördüğümüz yerde de, edep dairesi çerçevesinde kendisine uyarı mahiyetinde yapıcı eleştiriler yöneltmek yapacağımız en doğru hamle olacaktır.

Daha önceki dönemlerde istediği gibi at koşturan bazı kesimlerin, gelinen süreçten duydukları rahatsızlık sebebiyle sağa sola saldırmalarını çok iyi anlamaktayız. İhsan Şenocak'ın açığa alınması üzerinden Başkan Erbaş'ı yıpratmaya çalışanların asıl gayesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dolaylı yoldan saldırmaktır. Bunu direkt olarak yapmaya cesaretleri yetmeyen hainler, her türlü yolu denemekten geri durmadılar ve bundan sonra da durmayacaklar.

İFSAT EKİBİ KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Sünneti tartışan türedi tipler çıktı” sözünü kendi mezheplerine göre yorumlama gayretinde olan art niyetli kişiler, bu hadiseyi fırsata dönüştürmek için kolları sıvadılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dile getirdiği “İFSAT EKİBİ” sözünün muhatabı İhsan Şenocak ve onun gibi düşünenlerdir diyecek kadar alçalan bu sefihler, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın da bu sözün gereği olarak İhsan Şenocak'ı açığa aldığını dillendirmeye başladılar. Bu sayede Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Erbaş'a destek verir gibi görünürek Kur'an ve sünnete sahip çıkanlara var güçleri ile saldırmaya başladılar. Aynı zümre bir yanda da, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Başkan Erbaş'ın sünnet düşmanı olduğunu dile getirerek adeta bir taşla iki kuş vurmayı amaçlamaktadır. Bunların kim olduğunu siz zaten çok iyi biliyorsunuz.

DİYANET TE BİZİM İHSAN HOCA DA BİZİM..!

Uzaktan bakıldığında hoş olmayan bir sürecin yaşandığı çok açık. Ancak eleştirilerimizi dile getirirken kullandığımız üsluba çok dikkat etmeliyiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı halk nezdinde yalnızlaştırmak isteyenlerin yaktığı ateşe dikkat edelim. REİS'in bize en çok ihtiyacının olduğu bu dönemde, “ehli sünnet alimlerine bakın neler yapıyorlar ve REİS bunlara nasıl müsaade ediyor” deyip sırtımızı dönmeyelim. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın da bu durumdan memnun olduğunu söyleyemeyiz. Asıl amacın ne olduğu çok yakında ortaya çıkacaktır. İhsan Şenocak gibi bir ilim adamını kaybetmeyi başta Diyanet camiası asla kabul etmez. İtidâli elden bırakmadan sabırla Diyanet'e ve İhsan Şenocak'a olan desteğinizi esirgemeyin. Yanlış yapanlar ve yanlışa maşa olanlar elbette bunun hesabını verecektir. Unutmayalım ki; Diyanet İşleri Başkanlığı da bizim İhsan Şenocak Hoca da..! ALLAH yar ve yardımcımız olsun..

Halil AKYÜZ
Mihrap Haber Editörü

Bu haber toplam 19119 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.