1. HABERLER

  2. DİYANET

  3. Diyanet Sözlü Mülakat Kitabı Çıktı
Diyanet Sözlü Mülakat Kitabı Çıktı

Diyanet Sözlü Mülakat Kitabı Çıktı

Diyanet mülakat sınavların neler soruyor? Diyanet mülakat sınavında hangi sorular sorulur? Nakil sınavlarında sorular sorular nelerdir? İmam ve müezzinlere mülakatlarda sorulan sorular nelerdir? Müftüler nakil sınavlarında hangi soruları sorarlar? gibi so

A+A-

Müftüler NAKİL sınavlarda hangi soruları sorarlar?, Eğitim Merkezlerinde DİN GÖ-NÜLLÜSÜ sınavlarında ne gibi sorular sorulur?, Diyanet’te GÖREVDE YÜKSELME sınavlarında adaylar hangi sorularla karşılaşırlar?, Hacca gitmek isteyen HACC GÖREVLİLERİNE genelde hangi sorular sorulur? Gibi soruların cevaplarını aramaya çalıştık.

Âlemlerin Rabbi olan Allah-ü Teâlâ’ya hamdü senalar, Resûl-i Zişân Efendimiz Muhammed Mustafa’ya, onun Ehl-i Beytine ve bütün Ashabına salât ve selam olsun.

Diyanet teşkilatındaki SÖZLÜ / MÜLÂKAT SINAV sistemini görünce böyle bir esere ihtiyaç olduğunu gördüm. Müftü, Vaiz, Vaiz, Murakıp, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticilerin ve bu değerli görevlere aday olan 4B’li adayların ihtiyaç duyacağı konuların, topluca bir esere ulaşamadıklarından bu eksikliği ortadan kaldırmak maksadıyla eserimizi ele aldım.

Asıl gayemiz, hem kendi meslektaşlarıma hizmet etmek, hem de HAKKIN RIZASINI KAZANMAK amacıyla Allah’ın adıyla başladığımız, siz değerli kardeşlerime çok faydalı olacağına inandığımız eseri tamamlayarak Allah’a şükür sizlerin hizmetine sunuyoruz.

Kitabımızda; Kur’an’ı Kerim, Tecvid, Tefsir, Zekât, Fıtır sadakası, Temizlik, Kurban, Hadis, Namaz, Dinler, Mezhepler, Kelam, Akaid, Hacc, Melekler, Peygamberler, Fıkıh, İslam Hukuku, Oruç, Hitabet, Hanımlarla özel haller, İslam Tarihi, Ahlak ve İslami Genel Kültür konularının Kavramları ve İlgili Soruları işlenmiştir. Elinizde bulunan bu kitabı sadece sınavlarda yeterli puan almak için değil, Müftü, Murakıp, Vaiz, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticileri ve bu görevlere aday olanların devamlı surette başvurabilecekleri kılavuz kitabı olması temennisi ile hazırladık. Günümüzde her meslek erbabı kendi alanında çeşitli sınavlara tabi tutulmaktadırlar. Din Hizmetinde görev almak isteyen kişilerin seçiminde de (MBSTS), (DHBT) ve Görevde Yükselme(GY) Sınavları hayati önem taşıdığı bilinmektedir.

Müftüler NAKİL sınavlarda hangi soruları sorarlar?, Eğitim Merkezlerinde DİN GÖNÜLLÜSÜ sınavlarında ne gibi sorular sorulur?, Diyanet’te GÖREVDE YÜKSELME sınavlarında adaylar hangi sorularla karşılaşırlar?, Hacca gitmek isteyen HACC GÖREVLİLERİNE genelde hangi sorular sorulur? Gibi soruların cevaplarını aramaya çalıştık.

Özellikle bu kitabın hazırlanmasının yegâne sebepleri;

Amacımız, Diyanet teşkilatının hayatta başarılı olmasının tek çaresi ilim olduğu bilinciyle bu eseri hazırladık. Bu alanda ülkemizde Sorulu-Cevaplı bir kaynağın / Fetvanın olmamasıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan sınavlar, bir yandan personel seçimine yönelik olduğu gibi bir yandan da görevde olan Personelin bilgilerini yenilemek, bilgi birikimini artırmak, bu sayede personelin toplum nazarındaki itibarını ve saygınlığını artırmak maksadıyla devamlı sınavlara tabi tuttuklarından dolayı böyle bir esere ihtiyaç duyulduğu için bu kitabımızı ele almaya karar verdik.

‘’Diyanet Sözlü/Mülâkat Sınavlarına Hazırlık Kitabı’’ isimli eserimizde, Özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı Yüksek Kurulu’nun(DİYK) cevapladığı seçme Sorular/Fetvalar baz alınarak 1.624 seçme Soru ve Diyanet teşkilatının sorumlu olduğu kaynaklardan derlenen 2.000 kavram yer almaktadır.

KİTAP ÜCRETİ: 25 TL + KARGO
BİLGİ VE SİPARİŞ İÇİN TEL: 0 5-- --- -- --

Bu haber toplam 6073 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.