1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Diyanet-Sen'in “Din ve Toplum” Dergisi Çıktı
Diyanet-Sen'in “Din ve Toplum” Dergisi Çıktı

Diyanet-Sen'in “Din ve Toplum” Dergisi Çıktı

Diyanet-Sen’in ilmi, bilimsel, akademik ve sosyal hayata katkı sağlamak amacıyla hazırlattığı “DİN VE TOPLUM” dergisi “Birey ve Toplum” özel sayısı ile çıktı.

A+A-

Diyanet-Sen’in ilmi, bilimsel, akademik ve sosyal hayata katkı sağlamak amacıyla hazırlattığı “DİN VE TOPLUM” dergisi “Birey ve Toplum” özel sayısı ile çıktı.

Sayı editörlüğünü Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İhsan Toker’in yaptığı Birey ve Toplum sayısında Toker’in “Bireyselciliğin Kültürel Kökenleri ve Sonuçları” konulu makalesi, Prof. Dr. M. Selim Saruhan’ın “Özgürlük ve Kemal İhtiyacı: Ferdiyet Varlığın Kaşifi, Benliğin Tutsağı Olarak İnsan” konulu makalesi, Prof. Dr. Mahmut Ay’ın “Bireyselliğin Müslüman Teolojideki Temelleri” konulu makalesi, Prof. Dr. Mehmet Evkuran’ın “ Cemaatçi ve Bireyci Yaklaşımlar Arasında Dindarlığı Yeniden Düşünmek” konulu makalesi, Prof. Dr. Sönmez Kutlu’nun “Din Birey ve Cemaat” konulu makalesi, Prof. Dr. Ahmet Cahid Haksever’in “ Tasavvuf, Birey ve Manevi Eğitim” konulu makalesi ve alanında uzman akademisyenlerin kaleme aldığı 12 makaleden oluşan Din ve Toplum Dergimizin “Birey ve Toplum” sayısının zengin muhtevası ile insanımıza toplumumuza yeni ufuklar yeni bakış açıları kazandıracağına inanıyoruz.

Sendikacılığın eğitim ve bilimin ışığında yapılması gereken bir hizmet olduğu görüşüyle yola çıkan Diyanet-Sen toplumun temeli olan bireyin ve bireyin tolumla olan ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde itidal üzere yürütülmesinin çok önemli olduğuna inanıyor bu sayımızın birey ve toplumumuza itidal üzere bilimsel veriler ışığında yeni bakışlar geliştirmesinde katkı sunmasını temenni ediyoruz.

Birey ve toplum ve bunlar arasındaki ilişkinin son derece önemli olduğu düşüncesiyle oluşturulan “Birey ve Toplum ” özel sayımızın bu alanda önemli bir kaynak olacağına inanıyor katkı sağlayan tüm yazarlarımıza ve siz değerli okuyucularımıza teşekkür ediyoruz.

Bu haber toplam 505 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.