1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Diyanet-Sen'den “Evet’te Birleşelim” Çağrısı
Diyanet-Sen'den “Evet’te Birleşelim” Çağrısı

Diyanet-Sen'den “Evet’te Birleşelim” Çağrısı

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Avrupa, kendi kendine yeten bir Türkiye istemiyor. Bunun için “Hayır” da birleşiyor. Biz de “’Evet’te birleşelim” dedi.

A+A-

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutar: "Biz bu ülkede bir daha antidemokratik süreçler yaşansın istemiyoruz. Biz, bu ülkede koalisyon pazarlıklarıyla, istikrarsızlıklarla yoğrulan bir görüntü istemiyoruz. Ülke büyüsün ve yürüsün istiyoruz. Oynanan oyunun farkında ve buna dur diyen bir Türkiye istiyoruz" dedi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Rize de gerçekleştirilen "Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” buluşmasında konuştu. Bayraktutar, “Avrupa, kendi kendine yeten bir Türkiye istemiyor. Bunun için “Hayır” da birleşiyor. Biz de yurt içinde ve yurt dışındaki tüm Türkiye sevdalıları ile “’Evet’te birleşelim” dedi.

Memur-Sen tarafından ülke genelinde başlatılan "Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” programlarının Rize buluşmasında Programa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Eğitim- Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Hacıbey Özkan, Mehmet Ali Omurca, Memur-Sen İl Temsilcisi Resul Usta, Memur-Sen’e bağlı sendikaların yöneticileri, üyeleri ve Rizeli vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Bu ülke, bu millet büyük badirelerden büyük sıkıntılardan geçti. Savaşlardan darbelerden, ekonomik krizlerden, terörden, iç ve dış şer odakların oyunlarından, dizayn etme, dize getirme çabalarından çok çekti. Gerek ülkemizin jeopolitik önemi, gerek tarihi gerçekler bu şer odaklarıyla olan mücadelemizin devam edeceğini gösteriyor. Avrupa kendi kendine yeten bir Türkiye istemediği için ayakta. Bunun için Hayır’da birleşiyor. Biz de yurt içinde ve yurt dışındaki tüm Türkiye sevdalıları ile ‘Evet’te birleşelim” dedi.

Dünyanın İyiliği İçin Türkiye

Büyük ve güçlü Türkiye’yi istemeyenlerin dört bir koldan ülkemizle uğraşmaya, oyun üstüne oyun, senaryo üstüne senaryo yazmaya devam ettiğini belirten Bayraktutar “15 Temmuz sadece FETÖ'nün, sadece FETÖ'cü askerlerin vatana ihanetleriyle sınırlı değil. Çünkü biz biliyoruz ki FETÖ bu çok uluslu projenin sadece bir maşası. Türkiye'yi yeniden biçimlendirmeye ayarlı bu çok uluslu projenin MİT tırları vakasından alın, sınır bölgelerinde sadece FETÖ'cü komutanların yerleştirilmesinden devam edin, bu kadrolarla PKK ve DEAŞ arasındaki bağlantılar, bu terör örgütlerinin ABD, Avrupa ülkeleri ve daha bir çok yönden desteklenmesi hepsi bu ürkütücü senaryonun birer parçası. Terör koridoru ile bugünün değil, yüz yıl sürecek bir geleceğin hesabı yapılmaktadır. Dolayısıyla dar askeri başarılarla bunun engellenmesi mümkün değildir. Hesap Türkiye'yi ebediyen yolundan etmeye ayarlıdır. Biz bütün bunları okuyoruz. Bu şer güçlere fırsat vermemek için dünyanın iyiliği için Türkiye diyoruz. Türkiye’nin iyiliği için Evet diyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Eli 16 Nisan’dan Sonra Güçlenecek

Türkiye’nin artık olan biteni iyi okuduğuna dikkat çeken Bayraktutar "Türkiye'nin eli 16 Nisan sonrası çok güçlenecek. Ama Türkiye, eskisine göre çok güçlü. Birçok engeli aştı, derin operasyonların farkına vardı, gücünü ortaya koydu, oyun bozucu operasyonlara girişti, bunları yaparken de “başkaları ne der” endişesine teslim olmadı” ifadelerini kullandı.

Bayraktutar, “Sağlam bir zemin bulundu. Bölgeye ve dünyaya bakışını daha da netleştirdi. 16 Nisan referandumundan sonra elleri çok daha güçlü olacak, hareket alanı genişleyecek. İşte o zaman asıl oyun bozucu operasyonlar, girişimler başlayacak. O yüzden biz 16 Nisan referandumunu çok önemsiyoruz. O yüzden “15 Temmuz'un nöbetçisi, 16 Nisan'ın 'Evet'çisiyiz diyoruz. Çünkü biz bu ülkede bir daha antidemokratik süreçler yaşansın istemiyoruz. Biz, bu ülkede koalisyon pazarlıklarıyla, istikrarsızlıklarla yoğrulan bir görüntü istemiyoruz. Ülke büyüsün ve yürüsün istiyoruz. Oynanan oyunun farkında ve buna dur diyen bir Türkiye istiyoruz" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.