1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Diyanet-Sen'den Cami Saldırısına Kınama
Diyanet-Sen'den Cami Saldırısına Kınama

Diyanet-Sen'den Cami Saldırısına Kınama

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet Görgülü, Suriye'nin Halep şehrinde camiye yapılan saldırı ile ilgili kınama içeren basın açıklaması yayınladı.

A+A-

Suriye'nin Halep kentinin batısındaki Etarib ilçesine bağlı Cina köyünde,içerisinde 400 kişinin yatsı namazını kıldığı bir sırada ABD savaş uçaklarınca düzenlenen hava saldırısı sonucu 64 kişi hayatını kaybetmiştir.. Camiye yapılan bu saldırı vahşi batının ,ortadoğuyu kan gölüne çeviren insanlık düşmanlarının vahşet ve katliam işlemekte geldiği noktayı çok açık bir göstergesidir.

Savaşın yaşandığı bölgelerde işlenen insanlık dışı vahşete ne yazık ki tüm insanlık kör ve sağır kesilmiştir.İslam inancında savaşında bir ahlakı vardır.Hukuku vardır.Savaş anında bile olsa Mabetlere, ekin tarlalarına, kadınlara, çocuklara ve din adamlarına hiç bir şekilde zarar verilemez.Esirlere kötü muamele edilemez.

Bir camide namaz kılan masum insanların üzerine tonlarca bomba atarak imha etmek inancı ne olursa olsun bir insanın yapabileceği bir durum değildir.Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki mazlumların ahu figanı bir gün gelecek tüm zalimleri perişan edecektir.Orta doğuda ve Suriye'de altı yılını dolduran iç savaşa destek olanlar ,Katliam yapanlar ,fitneyi körükleyenler,ilahi adalete hesap vermekten kaçamayacaklarıdır.

Bu vesileyle Halep'te Camiye yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

“Allah’ın mescitleri içinde, Allah’ın isminin anılmasını men eden ve o mescitlerin harap olmasına çalışandan daha zalim kim vardır ? işte o zalimler yok mu, onların bu mescitlere korka korka girmekten başka hakları yoktur. Bunları yapan o zalimlere, dünyada büyük bir felaket ve mahrumiyet, ahirette de büyük bir azap vardır.” (Bakara 114)

Ahmet GÖRGÜLÜ
Diyanet-Sen Mersin Şb. Bşk.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.