1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Diyanet-Sen'den Ankara Müftüsüne Ziyaret
Diyanet-Sen'den Ankara Müftüsüne Ziyaret

Diyanet-Sen'den Ankara Müftüsüne Ziyaret

Diyanet-Sen Genel Merkezi, son yayınlanan il müftüleri kararnamesi ile Ankara İl Müftülüğü görevine başlayan Müftü Mehmet Sönmezoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

A+A-

Ankara İl Müftülüğüne atanan Mehmet Sönmezoğlu’na Diyanet-Sen Genel Merkezi Hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Hayırlı olsun ziyaretinde konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Müftümüzün Kocaeli’nde yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ediyorduk. Ankara’da da başarılı çalışmalar yapacağına inancımız tamdır. Yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sönmezoğlu’nun Kocaeli’nde dinimize ve din görevlilerimize çok güzel hizmetler sunduğunu belirten Bayraktutar “ Din görevlilerinin derdiyle dertlenen, sorunlara çözüm odaklı yaklaşım sergileyen, eleştirel yaklaşım yerine din görevlilerini motive eden yaklaşımınızla Ankara’da da güzel ve başarılı hizmetler sunacağına inanıyorum” dedi.

Bayraktutar “Bu günler Kur’an’ın evrensel düsturlarını, bütün dünyaya anlatmamız açısından önemli günlerdir. Dünya devletleri İslam’ın kucaklayan şefkatli düsturlarını ötelemek isterken, biz ilk tebliğdeki motivasyonla peygamber varisi olan mesleğimizi icra etmeliyiz.” Şeklinde konuştu.

Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetimine teşekkür etti. Sönmezoğlu, “Sivil toplum örgütlerinin varlığını önemseyen bir duruşla, en ücra köylerde görev yapan din görevlilerimizin sorun ve sıkıntılarına aracı olan Diyanet-Sen’i tebrik ediyorum. Sadece mihrap ve cami sınırları içerisinde sıkışıp kalan din görevlilerine değil, toplumun her alanına sirayet eden büyük bir teşkilat olmamız açısından umutluyum. Bu ülkenin manevi dinamikleri olan din görevlilerimiz, bir mahallede yediden yetmişe herkesi tanıyan, herkesle hemhal olan, dertlerine ortak, sevinçlerine ortak olan konumdadırlar. Bugün bu ülkenin en güçlü kurumu kim denilirse, onlara vereceğimiz cevap; Diyanet İşleri Başkanlığıdır. Çünkü Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olan Din Görevlileri, Kuran Kursu Hocaları, Vaizler, Murakıplar sabahtan akşama kadar toplumumuzla içli dışlı durumdadır. Böylesi bir diyaloğun manevi dinamikler üzerinde inşa edilmesini sağlayan tek kurum, Diyanet İşleri Başkanlığı’dır. Bizlerde bu kurumun bir ferdi, bir hizmetkârı olduğumuz için, onurluyuz, mutluyuz.” İfadelerine yer verdi.

Ziyaretten sonrasında Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetimi Çankaya İlçe Müftüsü Hamdi Gevher’i ziyaret etti.

Ziyarette Konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar; Çankaya müftülüğünün Ankara’ya vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Bayraktutar; “Çankaya Müftümüz Sayın Gevher’in yapıcı düsturunu takdir ediyoruz. Din görevlilerinin motivasyonunu güçlendiren yaklaşımlarından dolayı Çankayamız için büyük bir şans olduğunu düşündüğümüz müftümüzün çalışmalarında başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çankaya İlçe Müftüsü Hamdi Gevher şöyle konuştu:

Dünya İslam’ın varlığına ihtiyaç duymaktadır. Canilerin, kandan beslenen dünyanın ilacı, çaresi İslam’dır. Bu ülkenin içeride ve dışarıda her türlü saldırıya maruz kaldığını görenler aslında kendilerine şu soruyu sormalılar? Neden Türkiye? Bu soruyu bir birine benzeyen iki cevapla anlatmamız gerekiyor.

1-Çünkü Türkiye dünya coğrafyasının umududur.

2-Çünkü Türkiye İslam coğrafyasının umududur.

Dünya coğrafyasının umuduyuz, çünkü imanın insanı, insan ettiğine inanıyoruz. İslam coğrafyasının umuduyuz, çünkü imanın insanı sultan ettiğine inanıyoruz.

Bu dünyanın önce imanla insan olmasına, sonrasında imanla insanlığın sultanı olmasına olan inancımız sonsuzdur.

Sivil toplum örgütlerimizle birlikte kardeşlik düsturu içerisinde daha iyi bir Türkiye için yapıcı olan her işte beraber olmayı ümit ediyoruz.

Ziyaret sonrası İl ve İlçe Müftülüğü çalışanları ziyaret edildi.Ziyarette Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Diyanet-Sen Vakıflar Şube Yönetimi, Diyanet-Sen Başkanlık Şube Yönetimi hazır bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.