1. HABERLER

  2. DİYANET

  3. Diyanet Şahıslar Üzerinden Yıpratılmamalı
Diyanet Şahıslar Üzerinden Yıpratılmamalı

Diyanet Şahıslar Üzerinden Yıpratılmamalı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar'ın görevden alınmasını bahane ederek devlet büyüklerimize saldıran bazı şahıslar ve onların kalem oynattığı iftira ve yalana dayalı haberlerin kaynağı haline gelen site yüzünden Diyanet İşleri

A+A-

Sevgili Mihrap Haber okurları;

Üçlü kararname ile görevden alınan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar'ı bahane ederek başta Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'a ve devletin zirvesine zavallılar diyecek kadar seviyesizleşerek hakaret eden ve bunla da yetinmeyerek bazı dizideki karakterlere benzeterek devlet büyüklerine saldırma cüretinde bulunan bir site yüzünden, Diyanet İşleri Başkanlığı kurumu yıpratılmamalı.

Malumunuz olduğu üzere; 19 Mayıs 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 2017/236 karar sayılı üçlü kararname ile Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, görevinden alındı. Prof. Özafşar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hizmet süremiz boyunca bizden himaye ve desteklerini esirgemeyen başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakan'larımıza, ilgili bakanlarımıza ve bütün yetkililere en kalbi şükranlarımı arz etmeyi yerine getirilmesi gereken bir vazife addediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Sayın Özafşarın bu açıklamalarına rağmen, konuyu farklı mecralara taşımaya çalışan site, başta 10 yıl kadar Diyanet İşleri Başkanlığına hizmet eden Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar'a zarar verme yolunu seçmiştir. Kamuoyu tarafından şirazesi şaşmış olarak adlandırılan sitenin bu tavrı, bazı kesimlerce “Özafşar'a yakın site Cumhurbaşkanına saldırdı” şeklinde yorumlandı.

Üçlü kararnamenin Resmi Gazete'de yayınlanması ile harakete geçen site, “Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e gücü yetemeyen zavallılar faturayı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar'a kestiler” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Başbakan Binali Yıldırım'a ve Diyanet'ten sorumlu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a alenen hakaret etti.

Bunca skandala imza atan site, yayınlanan kararnameyi kendince farklı argümanlarlar ileri sürerecek usulsüzce alınan bir karardır diyerek sabote etmeye çalıştı. “Alınan bu kararda Cumhurbaşkanını kandırdılar, Başkan Görmez'in olaydan haberi yoktu” gibi söylemlerle hakaretlere devam eden site, Başkbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u farklı karakterlere benzetererek hakaret yağmuruna tuttu.

Tüm bu olaylardan sonra, yazılı ve görsel bazı yayın organları, site sahibinin Diyanet İşleri Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığınca korunduğunu ileri süren haberler yaptılar. Gelinen süreçte, Diyanet'in hedef tahtasına oturtulması toplum nezdinde çok üzücü olarak karşılanmıştır.

DİYANET DESTEK VERMEZ..!

Diyanet İşleri Başkanlığının böyle bir siteye destek vermesi toplumun hiçbir kesimi tarafından inandırıcı bulunmadı. Bazı duyuru ve personel alım ilanlarının bu site tarafından ilk önce duyurulması, Diyanet kurumunun bu siteyi desteklediği anlamını asla taşımaz. Kurum içinde bazı isimler belki bu site ile yakınlık kurmuş ise de, Başkanlık bunlarla ilgili işlemleri yapacaktır. Şayet bahsi geçen sitenin sahibi bir imam ise, Diyanet İşleri Başkanlığı, bünyesinde barınan ve kuruma ciddi zararlar veren bu kangrenli parmağı kesmesini çok iyi bilir.

DİYANET KURUMU KORUNMALI..!

Burada kendini bilmez, cahil cesareti ile hareket eden bir takım site ve onun kalemşörleri sebebiyle Diyanet'e saldırmak kimseye bir fayda sağlamaz. 15 Temmuz gecesi salalar okuyarak darbe teşebbüsüne geçit vermeyen imamları bünyesinde barından bir kurum, bu tarz saldırıları hak etmiyor. Diyanet'e saldırmak, toplumda detavisi imkansız yaralar açacaktır. FETÖ yapılanması ile dini bağlamda herkesin sımsıkı sarıldığı Diyanet'i bu şekilde itibarsızlaştırırsak, halkımız nereye ve kime itibar edecektir.

ASIL OLAN DEVLETTİR..!

Herkesin çok iyi bildiği bir husus vardır ki; “Şahıslar gelip geçicidir. Asıl olan devlettir.” Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemiz ve dünya Müslümanları için olmazsa olmaz bir kurumdur. Diyanet'in hiçbir dahli olmadan kendilerini Diyanet'in ve bazı isimlerin avukatı gibi lanse eden üç beş kişi yüzünden bu güzide kurum zarar görmemeli. Toplumun tüm kesimini Diyanet'e sahip çıkmaya, devlet büyüklerimize ve Diyanet'e zarar vermek isteyen çevrelerle de, hukuki süreç içinde mücadele etmeye davet ediyoruz..!

Bu haber toplam 145 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.