1. HABERLER

  2. DİYANET

  3. Diyanet, milletin vicdanı ve sağduyu sesi olmaya çalışıyor
Diyanet, milletin vicdanı ve sağduyu sesi olmaya çalışıyor

Diyanet, milletin vicdanı ve sağduyu sesi olmaya çalışıyor

Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak ülkenin, bölgenin, dünyanın geçtiği nazik devrelerde dahi sükûnet ve sekinetini kaybetmeden, her zaman milletin vicdanı ve sağduyu sesi olmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

A+A-

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak ülkenin, bölgenin, dünyanın geçtiği nazik devrelerde dahi sükûnet ve sekinetini kaybetmeden, her zaman milletin vicdanı ve sağduyu sesi olmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

    Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kozaklı ilçesinde düzenlenen 'Müftülük Gelişim Modeli' seminerine katılan, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, Nevşehir’e gelerek, personele yönelik konferans verdi.

    Kapadokya Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, İl Müftüsü Yakup Öztürk, ilçe müftüleri, Nevşehir merkezinde ve ilçelerinde görev yapan din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

    Programda, Nar kasabası Afatevler Camii Müezzin-Kayyımı Hafız Ömer İnce’nin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetin ardından açılış konuşması yapan İl Müftüsü Yakup Öztürk, “Yaz kurslarının başlangıç ve Ramazan ayının arafesinde bu programın icra edilmesi de ayrıca önem arz etmektedir. Feyizli ve bereketli geçmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” diye konuştu.

    Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sürekli kendini yenilediğini belirten Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar ise “Diyanet camiamızın son yıllardaki başarılı çalışmaları hem yurtiçinde, hem yurtdışında giderek, artarak devam ediyor.” dedi.

    Başkan Yardımcısı Özafşar, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak ülkenin, bölgenin, dünyanın geçtiği nazik devrelerde dahi sükûnet ve sekinetini kaybetmeden, her zaman milletin vicdanı ve milletin sağduyu sesi olmak için çaba sarf ediyoruz. Biz her zaman insanlığın hayrına, insanlığın felahına ve insanlığın barışına hizmet etmek için gayret ediyor ve koşturuyoruz. Bunun içinde ülkemizin hatta dünyanın en ücra köşelerinde din görevlisi, cami görevlisi arkadaşlarımız görev yapıyor. Her zaman ifade ediyorum; milletleri millet yapan kadrolar var, bu kadroların içerisinde maneviyat kadroları, milletin bekasını temsil eden kadroları da vardır ve burada Nevşehir’ de Allah’a hamdolsun maneviyat kadrosu, yani milletimizin aydınlık yüzü, pak ve temiz yüreği, gönlü olarak sizler varsınız ve bu hizmetleri sizler yürütüyorsunuz. Bu gün Diyanet İşleri Başkanlığımızın 140 bine yaklaşan kadrosu, yurtdışındaki 3 bin neferi, saat saat, gün gün, ay ay, yıl yıl insanlığın huzur ve barışına hizmet etmek için koşturuyor. Küresel bir teşkilatın, bir büyük camianın mensubuyuz, Bu gün Diyanet artık bir ulusal ve mahalli küçük teşkilat değildir, bir dünya teşkilatıdır, ne kadar şükretsek azdır. Dünya’nın neresine gitsek Diyanet huzurun, güvenin, sadakatin, birlikte iş yapmanın, barışın, kardeşliğin ve esenliğin adresidir. Bu ne kadar şerefli, ne kadar bereketli bir isim, dini olmak. Diyanet gibi bir güzide teşkilatın mensubuyuz.” ifadelerini kullandı.

    Konuşmanın ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özavşar’a Müftü Öztürk, yöreye ait el işlemeli anfora takdim etti. CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.