1. HABERLER

  2. DİYANET

  3. Diyanet İşleri Başkanlığı 2012-II personel alımı sözlü sonuçları ve tercih sayfası
Diyanet İşleri Başkanlığı 2012-II personel alımı sözlü sonuçları ve tercih sayfası

Diyanet İşleri Başkanlığı 2012-II personel alımı sözlü sonuçları ve tercih sayfası

Sözlü sınavda başarılı olup tercih yapma kontenjanına girme hakkı kazandığı halde, belirtilen tarihler içerisinde tercih yapmayan adaylar münhal kalan yerlere Başkanlıkça Re'sen atanırlar. TERCİH TARİHLERİ: 06.12.2012 - 11.12.

A+A-

Sözlü sınavda başarılı olup tercih yapma kontenjanına girme hakkı kazandığı halde, belirtilen tarihler içerisinde tercih yapmayan adaylar münhal kalan yerlere Başkanlıkça Re'sen atanırlar.

TERCİH TARİHLERİ: 06.12.2012 - 11.12.2012-23:59

Programdaki bazı menüleri göremeyen adayların;

İnternet Explorer penceresinde ARAÇLAR menüsünün içinde yer alan UYUMLULUK GÖRÜNÜMÜ AYARLARI na girmeleri ve ardından da gelen menüdeki TÜM WEB SİTELERİNİ UYUMLULUK GÖRÜNÜMÜNDE GÖSTER alanının sol yanında bulunan kutuyu işaretlemeleri gerekmektedir.

İŞLEM BASAMAKLARI

1. Bu sayfada yer alan uyarıları dikkatlice okuyunuz.

2. Menüdeki Sınav Sonuç Öğrenme Sayfasına girerek sözlü sınav sonucunuzu öğreniniz.

3. Tercih yapma hakkınız var ise TABAN PUANLAR VE KONTENJANLAR sayfasına girerek ait olduğunuz ünvan ve kontenjan grubunuza ait listeden en çok gitmek istediğiniz tercih koduna ait yerlerden başlayarak en az 1 en fazla 25 yere ait tercih kodunu seçiniz. Bu tercih kodlarını istek ve tercih önceliğinizi dikkate alarak sıralayınız.

4. TERCİH YAPMA sayfasına girerek uyarılarda belirtilen bilgileri yazıp arama yapınız, bilgilerinizi ekranageldikten sonra da yapmış olduğunuz tercih listesini sıralamayı dikkate alarak yazınız.

Ardından da TERCİHLERİMİ KAYDET buttonu yardımıyla kayıt işlemini gerçekleştiriniz.

5. Menüde yer alan TERCİH YAZDIRMA(PRINT) sayfasına girerek istenen alanları doldurup ARA'yınız.

Bilgileriniz ekrana geldikten sonra ekranın Sağ Alt köşesinde bulunan PRINTER resimli button aracılığıyla tercihlerinizi yazdırınız.

Tercih Yapma hakkınız bulunduğu halde Ara buttonuyla arama yaptıktan sonra tercih bilgileriniz ekrana gelmiyor ise TERCİH sayfasında hatalı işlemden veya uyarılara dikkatsizlikten oluşabilecek durumlardan dolayı tercih kayıt işleminiz başarısız olmuştur.

Bu durumda ekrandaki uyarı ve açıklamaları dikkatlice takip ederek işlem basamaklarını yeniden uygulayınız. Aksi takdirde tercihte bulunmadığınızdan dolayı yerleştirmede Tercihlerinize göre değil RE'SEN atama kategorisinde değerlendirilmiş olursunuz.

TERCİH YAPARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR1- Belirtilen tarihler dışında tercih kabul edilmeyecektir.

2- Sadece müracaat ettiği unvan ve kontenjan grubunda oluşan taban puan veya daha fazlasını alan adaylar tercih yapabilecektir. Mümkün mertebe tek tercihle yetinilmemesi gerekmektedir.

3- Tercih edebileceğiniz yerleri “Taban Puan ve Kontenanları” sayfasından görebilirsiniz.

Kontenjan grubunuza ait yerlerle ilgili tercih kodlarını istek sırasına dikkat ederek yazınız.

Mutlaka gidebileceğiniz yerleri tercih etmelisiniz. Zaruri bir durum olmadıkça 1 tercihten sakınınız.

Aksi takdirde tercihlerinize göre yerleşme şansınızı kaybederek RE'SEN yerleştirme kategorisinde değerlendirilirsiniz.

4- Yerleştirmeler, adayların tercihleri doğrultusunda yüksek puandan başlayarak yapılacaktır. Eşitlik durumunda ise KPSS puanı daha yüksek olan aday yerleştirilmeye hak kazanacağından, adaylar tercihlerini yaparken puanlarını göz önünde bulundurmalıdırlar.

5- Gitmeyeceğiniz yerleri yazmanız bir cami veya kursun görevlisiz kalmasına sebep olacağı gibi görev yapabilecek bir başkasının atanmasına da engel olacaktır. Tercihlerinizi bu duyarlılık ile yapmanız faydalı olacaktır.

6- Puanınızdan daha yüksek puanı olanlar sizinle aynı yeri tercih ettikleri takdirde puanı yüksek olanın yerleştirilmesi yapılacağından tercih ettiğiniz yere yerleştirilemeyebilirsiniz.

7- Tercihlerinizi yaptıktan sonra tercih sayfasından çıkıp menüdeki Tercih Yazdırma (Print) sayfasına girerek tercih işleminizin gerçekleşip-gerçekleşmediğini mutlaka kontrol ediniz. 8- Tüm tercihlerin aynı anda yapılması gerekiyor, bazı adaylar her tercihi ayrı ayrı yapmaya çalışıyor. Mağdur olunmaması için tercih kodları ve tercih sıralamasını belirledikten sonra aynı anda yapınız.

9. Tercihlerle ilgili kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra yaptığınız tercihlerinizde her hangi bir değişiklik imkanı verilmemektedir. Bu yüzden, tercihte bulunacağınız yerleri seçerken ve tercih sıralamasını yaparken çok dikkatli olunuz.

10- Tercih yapma hakkı kazanan adayların tamamı, öncelikle tercihlerine, tercihlerine yerleşemeyenlerin ise münhal kalan yerlere yerleştirilecektir.

YERLEŞTİRME KRİTERLERİ1- Yerleştirmeler, Başkanlıkça yapılan sözlü sınav puan sıralamasına göre yüksek puandan başlayarak ve adayların tercih kodları doğrultusunda yapılacağından, adaylar tercihlerini en çok gitmek istedikleri tercih koduna ait yerden başlayarak yapmalıdır.

2- Tercihlere göre yerleştirmeler yapıldıktan sonra boş kalan kadrolara adayların müracaat ettikleri unvan ve öğrenim grupları dahilinde ve puan sıralamasına göre yüksek puandan başlayarak Başkanlıkça Re'sen yerleştirme işlemi yapılacaktır. Tercih hakkı kazanan adaylar öncelikle tercihlerine yerleştirilecek, tercihlerine yerleşemeyen adaylar ise Re'sen münhal kalan yerlere yerleştirilecektir.

3- Tercihlerle ilgili kayıt işleminden sonra aday tercih bilgilerinde her ne sebep olursa olsun bir değişikliğe gidilmeyecektir.

TERCİHLERİ YAZDIRMA, YAPILIP-YAPILMADIĞININ KONTROLU

Yaptığınız tercihleri kaydettikten sonra,

Tercihlerinizin elektronik ortamda Diyanet İşleri Başkanlığına ulaştığından emin olmanız için,

Menüde yer alan Tercih Yazdırma(Print) sayfasına giderek istenen bilgileri yazıp ARA tuşuna bastıktan sonra

Ekrana gelen kimlik ve tercih bilgilerinizi kontrol edebilir, PRINTER (YAZICI) resimli button yardımı ile yazdırabilirsiniz.

Tercihlerinizin kayıt işlemini yaptıktan sonra, yaptığınız tercih işleminin başarılı bir şekilde yapılıp-yapılmadığını kontrol için mutlaka menüde yer alan Tercih Yazdırma(Print) alanına girerek kontrol etmelisiniz.

T A B A N P U A N L A R

(Tercih Yapma Hakkı Kazanan Adayların Sözlü Not ve KPSS Taban Puanları

K.K.ÖĞRETİCİLİĞİGRUP KODUSÖZLÜ TABAN PUANKPSS TABAN PUAN
İlahiyat Fakültesi180,00075,78923
İl.Önlis. + Diğ.Lisans veya İlahiyat Önlisans282,00084,11510
İ.H.L. + Diğer Lisans380,00079,02712
İ.H.L. + Diğer Önlisans478,00094,45181
İ.H.L. + Hafız590,00079,76639
İmam-Hatip Lisesi682,00084,01902
 
İMAM-HATİPLİKGRUP KODUSÖZLÜ TABAN PUANKPSS TABAN PUAN
İlahiyat Fakültesi170,00060,96714
İl.Önlis. + Diğ.Lisans veya İlahiyat Önlisans278,33361,63850
İ.H.L. + Diğer Lisans370,00060,22350
İ.H.L. + Diğer Önlisans470,00063,16097
İ.H.L. + Hafız570,00060,08158
İmam-Hatip Lisesi676,66671,47151
 
MÜEZZİN-KAYYIMLIKGRUP KODUSÖZLÜ TABAN PUANKPSS TABAN PUAN
İmam-Hatip Lisesi185,00065,25999
Diğer Lise + Hafız285,00071,81303
 

 

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.