1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Diyanet Birlik ve Beraberliğin Teminatıdır
Diyanet Birlik ve Beraberliğin Teminatıdır

Diyanet Birlik ve Beraberliğin Teminatıdır

Diyanet İşleri Başkanlığına karşı başlatılan ve yakışı olmayan talihsiz kampanya nedeniyle Bağımsız Diyanet Sen Genel Merkezi tarafından bir basın açıklama yayınlandı.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı Ülkemizin birlik ve beraberliğinin teminatıdır. Her ne sebeple olursa olsun Diyanet İşleri Başkanlığına yapılan saldırılar kabul edilemez.

Diyanet İşleri Başkanlığına karşı başlatılan ve yakışı olmayan talihsiz kampanya nedeniyle Bağımsız Diyanet Sen Genel Merkezi tarafından bir basın açıklama yayınlandı.

HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA YAPILAN SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ

Diyanet İşleri Başkanlığı Anayasa ve kanunlarda belirtilen iş ve işlemleri yürütmekle görevli, her karış toprağı şüheda kanıyla yıkanmış Ülkemizin birlik ve beraberliğinin teminatı, doğru bilginin üretilmesi, sahih din eğitimini verilmesi ve bu bilgilerin gelecek nesillere aktarılmasında en güvenilir kurumdur.

Bir personeli hakkındaki idari tasarrufundan dolayı özellikle sosyal medya başta olmak üzere çeşitli basın yayın organlarında Diyanet İşleri Başkanlığına karşı başlatılmış olan hakaret ve tehdit kampanyasını hiçbir aklıselim ve vicdan sahibinin kabullenmesi mümkün değildir. Birkaç sosyal medya provokatörünün organize ettiği bu esef verici linç kampanyasının kurumumuz personelinden ciddi bir destek görmesi ise bizi daha da üzmüştür.

Henüz sebebi dahi bilinmeyen bir idari işlemden dolayı Diyanet İşleri Başkanlığının kurumsal kimliğini hıyanetle itham etmek en hafif ifadeyle talihsizliktir.

Gelişen olayların boyutu, hakkında idari işlem yapılan kişinin hakkını savunmaktan öteye geçmiş, Kuruma ve tüm Kurum çalışanlarına hakaret boyutuna ulaşmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığına saldırmayı marifet sayan bir takım çevreler de durumdan vazife çıkararak saldırıya geçmişlerdir.

Şunu unutmamalıyız bu kurumun yıpratılması, saygınlığının zedelenmesi hiçbir Müslümana fayda sağlamayacaktır, aksine bundan en çok zararı yine Müslümanlar görecektir. Kurumun onuru ve saygınlığı kişilerin üzerindedir.

Bu nedenle, vicdan muhasebesinden geçirilmeden, sırf aidiyet taassubuyla yapılan ve hakkaniyet ölçütüyle bağdaşmayan eleştirileri esefle kınıyoruz.

BAĞIMSIZ DİYANET-SEN GENEL MERKEZİ

Bu haber toplam 380 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.