1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Diva-Sen'den Kurban Bayramı Mesajı
Diva-Sen'den Kurban Bayramı Mesajı

Diva-Sen'den Kurban Bayramı Mesajı

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, 1 Eylül 2017 Cuma günü idrak edeceğimiz Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlandı.

A+A-

KURBAN BAYRAMI MESAJI

Allah Teâlâ’ya imanı olup sair amelleriyle samimiyetini ve kurban ibadetiyle de teslimiyetini ifade eden inanan gönüllere selam, bizleri bu ulvi günlere kavuşturan Rabbımıza hamd, ümmeti olma şerefine nail olduğumuz Fahri Kainat Efendimiz Hz.Muhammed Mustafa (SAV)’e salat ile selam olsun.

Vesile kılınan hayvanlar dolayısıyla tüm ümmeti Muhammedîn kalbine inşirah veren Allah Teâlâ’ya ne kadar hamd etsek o kadar azdır. Zira hepimizinde bildiği üzere mana ikliminde söylenilecek, yazılacak- paylaşılacak ve sayılamayacak nimetler insanoğlu içindir. Esasen tüm ibadetlerin hem öyküleri hem de yapıldığı takdirde kazandırdıkları üzerinde durulduğunda, insanoğlunun anlayış ve düşüncelerinde iyiye yönelik gelişmeler olacak. Filhakika savaşlar ve çekişmeler bitecek dostluklar başlayacak, huzursuzlukların yerini mutluluklar, düşmanlıkların yerini kardeşlik, kıskançlıkların yerini diğerkâmlık, hazımsızlıkların yerini hoşgörü alacaktır. Çünkü ilahi kitabın öğretilerinin tamamı hoşgörü ve kardeşlik üzerinedir. Ufuk insan Hz.Muhammed (SAV)’in nebevi sözleri de yeryüzünün ıslahı ile ilgili olup tabir caizse kurt ile koyunu bir arada yürütme kılavuzudur.

Şüphesiz bayramlar sadece manevi yönü itibariyle değil aynı zamanda maddeten de insanlık âleminin menfaatine olan lahuti günlerdir. Bu günlerde yapılan tasarruflar asla boşa gitmemekte, amel defterlerine sevap yazılmakta, kasalar-keseler de maddeten güçlenmektedir. Birlik ve beraberliklerin zeminini oluşturan rabbani tavsiyeler, yetim ve öksüzlerden tutun tüm kimsesizlerin de sevinmelerine vesile olmaktadır. Manasını anlayamayan dimağlara inat, akıtılan kanla bahçelerde güllerin açılmasına sebep olan mübarek kurban bayramı aynı zamanda unutulan komşular arası dayanışmanın da reyhan olup buram buram kokmasını sağlayan bir mana iklimi olduğunu da hatırlatmaktadır.

Hâsılı maddi ve manevi yönüyle insanlığa, her uzvu ile de devlet ekonomisine fayda sağlayan Kurban Bayramının ülkemize, bölgemize ve tüm insanlık âlemine hayırlar getirmesini, günahlardan temizlenmemize ve güzelliklere vesile olmasını diler, üyelerimizin, meslektaşlarımızın, kamu çalışanlarının ve tüm din kardeşlerimizin mübarek kurban bayramlarını tebrik ederim.

Mustafa ÇOPURSUZ
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu 

Bu haber toplam 275 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.