1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Din-Bir-Sen’den GÖRMEZ’ e yeni projeler sunuldu
Din-Bir-Sen’den GÖRMEZ’ e yeni projeler sunuldu

Din-Bir-Sen’den GÖRMEZ’ e yeni projeler sunuldu

Desk ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi ŞENOCAK, Konfederasyon Baş Danışmanı Zeki ÇOLAK ve Din-Bir-Sen Ankara İl Başkanı Veli EKİN ile birlikte, 11.07.

A+A-

Desk ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi ŞENOCAK, Konfederasyon Baş Danışmanı Zeki ÇOLAK ve Din-Bir-Sen Ankara İl Başkanı Veli EKİN ile birlikte, 11.07.2012 tarihinde Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet GÖRMEZ’ i makamında ziyaret ettiler. Yapılan bu ziyarette, Genel Başkanımız tarafından Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet GÖRMEZ’ e milletimizi, din görevlilerini ve teşkilatımızı ilgilendiren çok önemli meseleler arz edildi.

Karşılıklı müzakere şeklinde geçen görüşmede, Genel Başkanımız ŞENOCAK, Diyanet İşleri Başkanı Sayın GÖRMEZ’ e; Diyanet İşleri Başkanı olarak göreve başladığı tarihten itibaren yapmış olduğu çok faydalı çalışmaların sendikamız tarafından takdirle karşılandığını, zat-ı alilerinin bu gayreti ve enerjilerinin teşkilatımıza ve tüm din görevlilerine güven verdiğini söyledikten sonra daha önce yine geçmişte sendikamızca gündeme getirilen ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na sunulan * Bütün Din Görevlilerine Kürsu Dokunulmazlığı Getirilmesi. (Merkezi sistem vaazın kaldırılması), * Gönül elçileri projesi, Doğu ve Güney Doğu Raporu Çerçevesinde Melle alımı, * Hac da kepçeci olarak görevlendirilen bayan görevlilerin görevinin değiştirilmesi (İrşad Hizmetinde Değerlendirilmesi), * Personelin Huzur ve Birlikteliği için Umreci toplama işleminin kaldırılması, * Diyanet İşleri Başkanlığında beyaz masa uygulamasına geçilmesi, *Teşkilat mensubu kardeşlerimize samimi davranılması ve güven verilmesi, gibi milletimiz ve camiamız adına önemli projelerimizin Başkanlık tarafından dikkate alınmasından ve uygulamaya geçirilmesinden ziyadesiyle duydukları mutluluğu ve memnuniyeti ilettiler ve bu hususlardaki gayretli çalışmalarından dolayı Milletimiz, camiamız ve sendikamız adına Başkan GÖRMEZ’ e şükranlarını sundular.

Daha sonra, sendikamızca yine milletimizi, teşkilatımızı ve din görevlilerimizi ilgilendiren bazı önemli hususlara ilişkin olarak uzunca süredir yürütülen çalışma ve istişareler sonucunda oluşturulan yeni birtakım projeler, genel Başkanımız ŞENOCAK tarafından Sayın GÖRMEZ’ e takdim edildi.

Başkan GÖRMEZ, Genel Başkanımızın ayrı ayrı ve kapsamlıca yaptığı açıklamalar eşliğinde sunduğu projelerimizi dikkatli bir şekilde dinledikten sonra, “Bu görüşmeden çok memnun kaldığını, projelerimizi olumlu karşıladığını, bu projelerin hem toplum hem de kurum personeli açısından önemli olduğunu ve hayata geçirilmesi için özel çaba sarf edeceğini” söyledi. Genel Başkanımız da söz konusu projelerin bir an önce uygulamaya geçirilmesinin hem ülkemiz ve halkımız, hem de kurumumuz ve diyanet çalışanları bakımından olumlu olacağını düşündüklerini belirtti ve Sayın GÖRMEZ’ e gayretli çalışmaları ve hizmetlerinden dolayı sendikamız adına bir plaket takdim etti.

11.07.2012 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı’na detaylı bir rapor halinde sunduğumuz bu projeler, başlıklar halinde aşağıda belirtilmiştir.

1. Hac ve Umre görevlendirmelerinde Türkiye sıralaması getirilmesi
2. Hafızlık eğitimi yapan Yatılı Kur’an Kurslarının “Kur’an Eğitim Merkezleri” haline dönüştürülmesi
3. Halen Hafızlık Eğitimi Alan Kurs Öğrencilerin en az seçilecek iki yatılı İmam Hatip Okullunda (sadece Hafızların olacağı) eğitim almalarının sağlanması
4. Eğitim sisteminde yapılan değişiklikle birlikte artık seçmeli hale gelen Kur’an-ı Kerim ve Siyer Derslerinin tüm veli ve öğrenciler tarafından tercih edilebilmesi için kampanya başlatılması
5. Yaz Kur’an Kurslarında öğrenci sayısının fazla olması nedeniyle İlahiyat ve İ.H.L. mezunlarından istifade edilmesi
6. Her ilde personelimiz çocuklarının istifade edeceği “Pansiyonlu Din Eğitim Merkezleri”nin açılması
7. Göreve yeni başlayacak olan personelin (İmam-Hatip, Müezzin, v.s) görevden önce en az bir yıl Hizmet İçi Eğitimden geçirildikten sonra Yeterlilik verilmesi
8. Personelimiz ve eşlerine yönelik İletişim Seminerlerinin artırılarak devam etmesi
9. Vaizlerin, Eğitim Merkezi Öğretmenlerinin ve Murakıpların özlük haklarının iyileştirilmesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.