1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Din-Bir-Sen’den fahriler için yeniden kadro çalışması
Din-Bir-Sen’den fahriler için yeniden kadro çalışması

Din-Bir-Sen’den fahriler için yeniden kadro çalışması

Din hizmeti konusunda cefakâr ve meşakkatli çalışmalarıyla hizmet eden fahri kuran kursu öğreticilerinin,imam ve Müezzinlerin her zaman haklarını savunan Din Bir Sen,  geçtiğimiz yıl gayretli çalışmalar neticesinde  fahriler  Diyanet İşleri

A+A-

Din hizmeti konusunda cefakâr ve meşakkatli çalışmalarıyla hizmet eden fahri kuran kursu öğreticilerinin,imam ve Müezzinlerin her zaman haklarını savunan Din Bir Sen,  geçtiğimiz yıl gayretli çalışmalar neticesinde  fahriler  Diyanet İşleri başkanlığında kadrolarını kazanmışlardı.Şimdi yeniden günü yetmeyen hocalarımızın umudu oluyor.

Desk ve Din Bir Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak fahri görevlilerin kadro çalışmaları konusunda bir açıklama yaparak;  “Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altında farklı statülerde görev yapan din görevlilerimiz var. Açıkça ortadadır ki fahri hocalarımız ve diğer fahri görevliler  adeta bütün haklarından  mahrum bir şekilde çalışmaktadır. Maaş, Sigorta, izin ve tatil konusunda sıkıntılar çekmektedirler.”

“ Geçtiğimiz yıl fahrilerin kadro haklarını elde etmeleri için her platformda sıkıntıları dile getirilmiş, gayretli ve ısrarlı çalışmalarımız neticesinde  fahri din görevlileri kadrolarını kazanmıştır. Aynı zamanda bu çalışmalarımızla etkili sendikacılığın yetkili sendikadan daha faydalı olduğunu göstermiş olduk. Fahri din görevlilerimizle çalışmalarımız dün olduğu gibi bugünde aynı istekle devam etmektedir.”

Şenocak; “Fahri Kur'an kursu eğiticileri, çalıştıkları halde süreleri yetmeyen,Kps ye girmiş 65 puan ve üzeri alan,yeterliliği kazanmış ve  güncel olan , 2005 yılından bu tarafa en az 28 hafta  görev yapmış bütün  fahrilerin kadroya geçirilmesi gerekir.Çünkü bunlar  din hizmet sektörünün gizli kalmış kahramanlarıdır. Hal böyle olunca yaptıkları cefakâr çalışmaların karşılığını talep etmeleri en doğal haklarıdır. Din-Bir-Sen, Ötekileştirmeden, sadece Din görevlilerine hizmet etmeyi şiar edinmiş bir sendikadır. Bizler, yani sivil toplum örgütleri olarak her zaman haksızlığa uğramış kişi ve kişilerin yanındayız.”dedi.

Şenocak;  açıklamasını şöyle tamamladı ,” Hükümet, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı Fahrilerin kadrolu statüye geçmeleri için  yeniden çalışmaları bir an önce başlatıp, sonuçlandırmalıdır.”Bizler de bu çalışmanın sonuna kadar takipçisi olacağız… 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.