1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DES: Okul yakan PKK, çocukları eğitimsiz bırakıp dağa çıkarmak istiyor
DES: Okul yakan PKK, çocukları eğitimsiz bırakıp dağa çıkarmak istiyor

DES: Okul yakan PKK, çocukları eğitimsiz bırakıp dağa çıkarmak istiyor

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Diyarbakır, Hakkâri, Şırnak ve Van’da yaklaşık 20 okula yönelik terörist saldırılar yapıldığına dikkat çekerek, "Okul yakan PKK, çocukları eğitimsiz bırakıp dağa çıkarmak istiyor.

A+A-

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Diyarbakır, Hakkâri, Şırnak ve Van’da yaklaşık 20 okula yönelik terörist saldırılar yapıldığına dikkat çekerek, "Okul yakan PKK, çocukları eğitimsiz bırakıp dağa çıkarmak istiyor." dedi.

4+4+4 eğitim reformunu, sözde ‘asimilasyoncu ve dinci’ olduğu iddiasıyla her fırsatta protesto eden PKK sözcüleri ve yandaş kuruluşları ila sendikalarının asıl düşmanlıklarının ‘Yeni ve Büyük Türkiye’ idealine, barışa, kardeşliğe dönük olduğunu söyleyen Avcı, “Okul saldırıları toplumsal barışımıza ve aydınlık geleceğimize vurulan darbelerdir. Doğu ve Güneydoğuda yaşayan çocuklarımızın cahil kalması, köleleşmesi için yapılan saldırılardır. Çocuk ve gençlerimizin geleceklerini çalan, öğretmenlerimizi kaçıran terör örgütü, Kürt kökenli vatandaşlarımızın ancak nefretini artıracaktır” dedi.

Eğitim sisteminin çağdaş, bilimsel, kaliteli ve halkçı reformlar kazanmaya başladığı son dönemlerde ideolojik ve siyasi mülahazalarla ve nefret oluşturan saldırılarla anılmaya başlayan ‘eğitim ve okul’ odaklı haber ve olayların bu çerçevede de değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Avcı, “Doğu ve Güneydoğudaki halkımız, öğretmen ve öğrencilerimizi tehdit, şantaj ve saldırılarla yıldırmak isteyen PKK’ya asla prim vermeyecektir. PKK, çocukları eğitimsiz bırakıp dağa çıkarmak istiyorsa bilsin ki yanlış yoldadır. Okul yakarak, çocuklara gençlere zarar vererek, masum öğretmenleri kaçırarak hangi hakkı elde edeceksiniz? PKK, okullara saldırarak Kürt kökenli vatandaşlarımıza en büyük zararı veriyor. Böyle hak aranmaz. Bu tür saldırılar Kürt kökenli vatandaşlarımızın haklarına en büyük taciz ve tecavüzdür.” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.