1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ders kitaplarında ihale YHS eğitim çalışanlarına kaldı
Ders kitaplarında ihale YHS eğitim çalışanlarına kaldı

Ders kitaplarında ihale YHS eğitim çalışanlarına kaldı

Bilindiği gibi her yıl ücretsiz ders kitapları bakanlık tarafından ihale(!) ile yapılmaktadır. MEB tarafından ihale yoluyla sıra gözlerine konulması şartı ile ihaleye çıkarılan ücretsiz ders kitapları yine kucağımızda patladı.

A+A-

Bilindiği gibi her yıl ücretsiz ders kitapları bakanlık tarafından ihale(!) ile yapılmaktadır. MEB tarafından ihale yoluyla sıra gözlerine konulması şartı ile ihaleye çıkarılan ücretsiz ders kitapları yine kucağımızda patladı. Her yıl iyi temennilerle eğitim öğretim yılına başlanan ülkemizde ilk günde iyi temennilerin yerini yine hukuksuzluk aldı. Yıllardır hakları sömürülen YHS eğitim çalışanlarını yine zor günler beklemektedir. Eğitim Çalışanlarının tek sesi olan sendikanız Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası, bu hukuksuzluğu önceden görerek 13.09.2012 tarihli yazısıyla Bakanlığa uyarıda bulundu.

MEB’e gönderdiğimiz yazıda eğitim çalışanların sorunlarına değinerek, yapılacak her işin kanun ve yönetmelikler kapsamında yapılması gerektiğini belirttik.

Yüklenici firmaların Ankara’dan aldıkları cesaretle sanki MEB teşkilat hiyerarşisinde üst kademelerde olduklarını gösterircesine taşradaki çalışanlarımıza eziyet niteliğinde davranışlarda bulunmaları ve asıl işi olan taşıma, yükleme, boşaltma ve poşetlemeyi yapmayarak emir niteliğinde hareketlerde bulunmaları ve çeşitli amirlere tavsiye niteliğinde konuşmalar yaparak ben siyasetin gücüyüm imajını vermeleri haklı tepkimizi çekmektedir.

Konu ile ilgili kendi rızası dahilin de ücret karşılığında taşıma, aktarma ve diğer işlemler yapılabilir. Ancak kitap taşımayı zorbalığa çevirenlere karşı gelinmesi, konu ile ilgili üyemiz olsun veya olmasın Genel Başkanımızın, Genel Sekreterimizin ve Genel Mevzuat İşleri Başkanımızın mutlaka aranması haklarının her türlü korunacağının bilinmesini istiyoruz.

 Bakanlığa gönderdiğimiz yazı-1 için TIKLAYIN

 Bakanlığa gönderdiğimiz yazı-2 için TIKLAYIN

 

Destek için tel:

Ahmet YILDIZ Genel Başkan: 0 537 271 74 57

Sadık DEMİR  Genel Sekreter:  0 538 383 14 13

Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme İşleri Başkanı: 0 544 777 76 74

 

EĞİTİM VE BİLİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI GENEL MERKEZİ 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.