1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Zafer Bayramı mesajı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Zafer Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Zafer Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türk milletinin vatanını korumak uğrunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını vurgulayarak, “Zafer Haftası, milletimizin bağımsızlık inancının ve vatan sevgisinin önünde hiçbir güc

A+A-

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türk milletinin vatanını korumak uğrunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını vurgulayarak, “Zafer Haftası, milletimizin bağımsızlık inancının ve vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını gösteren müstesna bir örnek olarak tarihteki yerini almıştır” dedi. 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gül, mesajında, Türk milletinin tarihin her döneminde bağımsızlığını, özgürlüğünü ve canından aziz bildiği vatanını korumak uğrunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını belirterek, bu anlayış, irade ve kararlılığın, milletin girdiği her mücadeleden muzaffer olarak çıkmasını sağladığını ifade etti.
“Büyük Zafer’in kazanıldığı Zafer Haftası da, milletimizin bağımsızlık inancının ve vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını gösteren müstesna bir örnek olarak tarihteki yerini almıştır” diyen Gül, mesajında şunları kaydetti:“26 Ağustos 1922’de Afyon Kocatepe’de başlayan Büyük Taarruz, zafere giden yoldaki en önemli kilometre taşını oluşturmaktadır. 30 Ağustos Zaferi’nin elde edilmesi ve İzmir’in kurtarılmasıyla, Atatürk’ün önderliğinde millet-ordu bütünleşmesiyle yürütülen İstiklal Savaşı nihai hedefine ulaşmıştır. Böylelikle milletimiz ve ordumuz, içinde bulunduğu imkansızlıklara rağmen, tarihe altın harflerle işlenen büyük bir destan yazmıştır. Hür ve müstakil yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya en güçlü şekilde ilan eden 30 Ağustos Zaferi’yle vatan toprakları kurtarılırken, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolu da açılmıştır. 30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini sağlamlaştıran bir zafer olarak hepimize gurur vermektedir. Kahraman mehmetçiklerimiz, İstiklal Harbi’ndeki kahramanlıklarıyla, emsalsiz fedakarlıklarıyla kıvanç kaynağımızdır.”
Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte Atatürk’ün öncülüğünde topyekun bir kalkınma seferberliği başlatan Türkiye’nin, muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma ülküsü doğrultusunda önemli mesafe kat ettiğini vurgulayan Gül, şunları söyledi: “Son yıllarda gerçekleştirilen ve bu sürece ivme kazandıran siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlardaki hamleler, Türkiye’nin geleceğinin parlak olduğunu en güzel şekilde ortaya koymaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün ölümsüz sembolleri şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.
Zafer Haftası'nı kutluyor, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tüm mensuplarına ve vatandaşlarıma selam ve sevgilerimi iletiyorum.”  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.