1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Çopursuz'dan Satın Alınan Kalemşörlere Cevap
Çopursuz'dan Satın Alınan Kalemşörlere Cevap

Çopursuz'dan Satın Alınan Kalemşörlere Cevap

“Satın alınan kalemşörler ne kadar yazarlarsa yazsınlar, asla güneş balçıkla sıvanmayacaktır” diyen Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, “Malûm çevrelerin yetkili sendikayı eleştirmemizden rahatsız olmalarını da pekâlâ anlayabilmiş değiliz.” açıklamas

A+A-

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununda Belirtilen Kriterler Doğrultusunda Sendikacılık Yapılıncaya Kadar Mücadelemiz Devam Edecektir.

Kamu görevlilerinin ortak ekonomik, sosyal ve mesleki hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi amacıyla kanunlaşan 4688 sayılı yasa çerçevesinde sendikacılığın yapılmadığını sürekli dillendirerek bu günlere kadar geldik. Hedefleri sadece rakamsal büyüme olan sözüm ona sendikaların hormonlu artışlarını her platformda ispat edebileceğimizi de buradan deklare etmek istiyoruz. Zira satın alınan kalemşörler ne kadar yazarlarsa yazsınlar, asla güneş balçıkla sıvanmayacaktır. Malûm çevrelerin yetkili sendikayı eleştirmemizden rahatsız olmalarını da pekâlâ anlayabilmiş değiliz. Hakikatte kamu çalışanlarının ihtiyaçlarını dile getirip kamuoyu ile paylaştığımız hususları dahi yetkili sendikayı karalama sadedinde gören anlayışın da ne kadar dürüst olduğunun temiz vicdanlar tarafından değerlendirileceği inancındayız.

Ayrıca yetkili sendikanın temcit pilavı misali ısıtıp ısıtıp sürekli gündeme taşıdığı ve asla kendileri tarafından hayata geçirilmeyen hususları, kamu oyunun pek ciddiye almayarak kulak ardı ettiğini zannediyoruz. Sayın Diyanet İşleri Başkanının defalarca dile getirdiği ve teşkilat yasasının kanunlaştırılmasında sendikaların zerre kadar katkısının olmadığını haykırdığı hâlde, söz konusu yasayı kendilerinin çıkardığını söyleyen yetkili sendikanın vukuatı sadece bununla sınırlı değil elbette. İlahiyat ön lisans diplomalarının üzerinde yazılan ve Sayın Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar'ın "Elinsaf" diyerek gayretlerini mucip bu hususun da yine yetkili sendika tarafından sahiplenilmesi de gerçekten hayretle karşılanmıştır.

Ders ücreti alamadıkları için Diva-Sen tarafından mahkemeye verilmek suretiyle 4/B'li kardeşlerimizin söz konusu tahakkuka kavuşmalarını da kendilerinin kazanımı olarak paylaşıyorlar ya hayret doğrusu.

Siyasi argümanları kullanarak kendilerini hükümet yanlısı gösterip diğer sendikaları hükümet ve Cumhurbaşkanı karşıtı göstermek suretiyle üye kaydı yapanlar yine kendileri değil mi? Ülkede seçim oluyor kendilerine yarıyor, referandum oluyor yine kendilerine yarıyor. Bu nasıl iş anlamak mümkün değil. Güya kendileri bu vatanın vazgeçilmezleri, diğerleri vatan düşmanı. Nedir Allah aşkına bu pozitif ayrımcılık.

Diğer taraftan tüm argümanları kullanarak üye kaydı yapanlar yine kendileri. Daire amirlerini etkileri altına alıp kurumlarda çalışma barışının bozulmasına sebep yine yetkili sendika değil mi? Hak edenlerin ellerinden haklarını alarak kendi yandaşlarına tahsisini gerçekleştiren yine yetkili sendika değil mi? Maddi konularda da zaafiyet ve acziyet içerisinde kalanlar kendileri değilmiş gibi komik rakamları çok büyük kazanımmış gibi ve adeta kamuoyu ile alay edercesine lanse etmelerine ne dersiniz? Kamu çalışanlarının yığınla problemleri çözüm beklerken kesinlikle ihtiyaca binaen hükümet tarafından yapılan ve verilen her şeyi sahiplenmeleri de ilk baştan ilgililere bir saygısızlık değil mi?

Tamamen siyasi rüzgarla büyüyen ve on dört yıldan beri bu sayede yetkili olan Konfederasyon ve sendikaların hormonlu büyümesi elbette bir gün son bulacaktır. Buna olan inancımız tamdır.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Mustafa ÇOPURSUZ
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve
Diva-Sen Genel Başkanı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.