1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çağlayan:Marjinal grupların ülkeyi küçük düşürme çabaları karşılıksız kalmayacak
Çağlayan:Marjinal grupların ülkeyi küçük düşürme çabaları karşılıksız kalmayacak

Çağlayan:Marjinal grupların ülkeyi küçük düşürme çabaları karşılıksız kalmayacak

Ekonomi Bakan Zafer Çağlayan, "Marjinal grupların yapmış oldukları tutum ve davranışlar her ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti hepsinin üstesinde geldi yine geleceğiz.

A+A-

Ekonomi Bakan Zafer Çağlayan, "Marjinal grupların yapmış oldukları tutum ve davranışlar her ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti hepsinin üstesinde geldi yine geleceğiz. Şimdi birlik ve beraberlik içinde kardeşliğe en çok ihtiyaç olduğu bir dönemde geçiyoruz." dedi.

    Dışarıda bazı ülkeler, dünyanın en büyük medyaları ve onların Türkiye’deki uzantıları Türkiye’yi siyaseten ve ekonomik olarak küçültmeye çalıştığını kaydeden Zafer Çağlayan, " Ama onlarında güçleri yetmez. Güneş balcıkla sıvanmaz. Bu konuda Başbakanımızın göstermiş olduğu çabalar, elbette demokratik hakkını isteyenlere karşı onların talepleri mutlaka karşılığını bulur. Ama marjinal gruplar bilsin ki bu ülkeyi küçük düşürme çabaları karşılıksız kalmayacak, karşılık bulacaktır. Çünkü bu ülke artık birlik ve beraberliğe inandı." şeklinde konuştu.

    Ekonomi Bakan Zafer Çağlayan, Muş’un Malazgirt ilçesine yaptıracağı meslek yüksek okulunun (MYO) temel atma törenine katıldı.

Alparslan Üniversitesi Malazgirt Meslek Yüksek Okulu Yerleşkesi'nde düzenlenen temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Nihat İnanç, Muş’ta göreve başladıkları gün, Malazgirt’in tarihi önemini dikkate alarak meslek yüksek okulu açtıklarını belirtti. Ancak barınma ve yer sıkıntısı yaşandığını söyleyen İnanç, barınma sıkıntısının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatla çözüldüğünü, bina sıkıntısının ise Bakan Çağlayan’ın yaptıracağı okul ile sona ereceğini kaydetti.

Muş Valisi Vedat Büyükersoy ise geçmişte değil yüksek okul, lise yaptırmak için bile ödenek bulunamadığını hatırlattı. Büyükersoy, şimdi her ilçede en az 12 lise bulunduğuna dikkat çekerek, Bakan Çağlayan gibi siyasi ve işadamlarının da bu tür katkılarda bulunduklarını dile getirdi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ise böyle bir eğitim öğretim kurumunu yaptırmanın kendisi için büyük mutluluk olduğunu vurguladı. Okulu neden Malazgirt’te yaptırdığını açıklayan Çağlayan şunları söyledi: “Neden Malazgirt, çünkü Malazgirt 1071 de Türklerin Anadolu’ya girişinde o tarihlerde bu bölgede yerleşik olan büyük bir Kürt boyunun 14 bin askerinin Alparslan’ın ordusuna yardım etmesiyle bu vatan Türklerin vatanı oldu. Bakın bizim kardeşliğimiz taa 1071 yılandan beri başlamıştır. Kürdü Türkü bu ülkenin birliği ve beraberliği için bu ülkenin tekliği için tek devlet tek bayrak için birlikte hareket etmişler, şükürler olsun beraber yaşıyoruz. Böylede yaşamaya devam edeceğiz. Bizim inancımız gereği asla ayrımcılık yoktur. İnsanın rengine göre, inancına göre ayırmak bizim inancımızda yoktur. Biz yaratılanı Yaradandan dolayı seviyoruz. Bu ülke ne kadar Türkün ise o kadar da Kürtündür, Lazındır, Arabındır, Çerkezindir.”

Talebeliği Kızılay bursu ve giyim yardımıyla tamamladığını hatırlatan Çağlayan,
“Üniversite sınavlarına gireceğim sene dershaneye verecek param olmadığı için dershaneye gidemedim. Ama şükürler olsun azmettim ve liseyi teşekkürle bitirdim ve üniversiteyi kazandım. Üniversite hayatımda hem çalıştım hem okudum. O günlerden bu günlere geldim. Allahıma şükürler olsun şimdi Malazgirt’e 20 derslikli 1500 talebinin okuyabileceği bir okulu yaptırmakta şeref duyurum. Onur duyurum. Bunları Allah verdi, Allah’ın verdiğini Allah yolunda milletimizin ve devletimizin yolunda sarf etmek benim için en büyük gururdur. Hiçbir beklendim olmadığını söyledim kendi baba ocağına hizmet etmek baba ocağıma borcum ödemeye geldim.” dedi.

Yılbaşından buyana başlayan bir süreç olduğunu kaydeden Bakan Çağlayan, “Artık analar ağlamayacak, gözyaşları dinecek dedik ve şükürler olsun yılbaşında başlayan bu süreçle birlikte artık şehitlerimiz gelmiyor. Analarımız ağlamıyor. Keşke Türkiye bunu 10 yıl önce, 15 yıl önce yapmış olsaydı, yapan siyasetçilerin bizde gidip elini öpseydik. Bu işi bitirmiş olsaydık binlerce gencimiz şehit olmasaydı. Türkiye bu kadar büyük bedel ödemeseydi. Şimdi cesur ve kararlı bir insan kararlı bir hükümet bu süreci başlatmış.” ifadelerini kullandı.

Bakan Çağlayan daha sonra temel atma törenini gerçekleştirdi. İlçede bulunan Merkez Camii’nde cuma namazını kılan Çağlayan helikopterle Muş’a döndü. CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.