1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Büro Memur-Sen'den iddialara cevap
Büro Memur-Sen'den iddialara cevap

Büro Memur-Sen'den iddialara cevap

Büro Memur-Sen Genel Başkanı ve kamu çalışanlarını temsilen SGK yönetim kurulu üyesi Yusuf Yazgan, hakkındaki "SGK İstanbul Üsküdar Misafirhanesi’nin özelleştirmeye devredildiği yönetim kurulu toplantısına katılmadığı ve bu şekilde Üsküdar Misafirhanesi’n

A+A-

Büro Memur-Sen Genel Başkanı ve kamu çalışanlarını temsilen SGK yönetim kurulu üyesi Yusuf Yazgan, hakkındaki "SGK İstanbul Üsküdar Misafirhanesi’nin özelleştirmeye devredildiği yönetim kurulu toplantısına katılmadığı ve bu şekilde Üsküdar Misafirhanesi’nin özelleştirmeye devredilmesine göz yumduğu" iddialarına cevap verdi.

Büro Memur-Sen'in web sitesinden yapılan açıklamada sert cevaplar dikkat çekti. Yapılan açıklamada "Üsküdar Misafirhanesi’nin özelleştirmeye devredilmesinin gündem dışı olarak toplantıya geldiği ve toplantı esnasında açıklandığı dolayısıyla bir hafta önce izne ayrılmış olan Yusuf Yazgan’ın, gündem dışı toplantıya gelen bir konu hakkında  bilgisinin olması imkansızdır." denildi.

Adını vermediği daha önceki yetkili sendikaya hitaben ise "İşin gerçek yüzüne bakarsak SGK’nın Ankara, İstanbul ve İzmir misafirhanelerinin, SGK çalışanlarını yıllardır temsil eden ve yetkisini kaybeden malum sendikanın konfederasyon başkanının 5 ay gibi kısa bir süre SGK yönetim kurulunda kaldığı dönemde 25 yıllığına özel sektöre kiraya verilmiştir. Malum sendikanın konfederasyon başkanı, toplantıya bizzat katılarak misafirhanelerin kiralanmasına hatta Cebeci Misafirhanesi'nin satılmasına imza atarak onay vermiştir. Asıl vahim olan da budur. 

Malum sendikanın konfederasyon başkanının SGK yönetim kurulu üyeliğinin düşmesinin ardından yönetim kurulu üyeliği görevine gelen Yusuf Yazgan, misafirhanelerin kiraya verilmesine karşı çıkmış ve sözleşmenin iptal edilmesini sağlamıştır. Yazgan, misafirhanenin tekrar kamu çalışanlarının hizmetini verilmesini sağlamıştır." dedi.

Türkiye Kamu-Sen'in Konuyla İlişkin Açıklaması

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.