1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bu memurlar da çok oluyor ama!
Bu memurlar da çok oluyor ama!

Bu memurlar da çok oluyor ama!

Başbakan R. T. Erdoğan: ” Nereye gidiyorsun kardeşim? Bizi siz Yunanistan mı yapmak istiyorsunuz? İspanya'nın durumuna mı düşürmek istiyorsunuz?” “En düşük öğretmen maaşı “1640 TL, haftada 15 saat karşılığı.

A+A-

Başbakan R. T. Erdoğan:


” Nereye gidiyorsun kardeşim? Bizi siz Yunanistan mı yapmak istiyorsunuz? İspanya'nın durumuna mı düşürmek istiyorsunuz?”

“En düşük öğretmen maaşı “1640 TL, haftada 15 saat karşılığı. İki ay da tatili var. Düz bir memur haftada 40 saat çalışıyor, tatili de 20 gün. Haksızlık değil mi?” dedi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan:

''Şimdi eğer bütçe dengelerimizi sıkıştıracak bir noktaya gelirse bu iş (memura yapılacak zam), dönüp dolaşıp tekrar daha yüksek vergi toplamaya gider bu işin sonu'' dedi.

Maliye Bakanı Şimşek,

“Bütçenin üçte biri memura gidiyor. Zam oranı imkânlarımızın çok ötesine taştı. Harcamalar artınca ya borçlanacağız ya da yeni vergilerle finanse edeceğiz” dedi.

Devlet ricalimizin bu yakınmaları memura verilen % 4’ lük zam için. Ne kadar da doğru söylüyorlar, bu memurlar hakikaten çok oldu.

Vay be, bu memurlar da ne kadar tehlikeliymiş, ne de zararlı isteklerde bulunuyorlar.

Ne istiyorsunuz kardeşim, ülkemizde kişi başına düşen milli gelir 10 444 dolar ( 18 bin 800 TL) oldu. Bu hesaba göre dört nüfuslu bir eve, ayda 6 bin 250 TL giriyor. Daha ne istiyorsunuz. Yoksa siz başbakanımıza inanmıyor musunuz?

Başbakanımız size maaş vermek için, bankaları sattı gözünüz doymadı, borsanın çoğu yabancıların eline geçti gözünüz doymadı, Kitleri sattı gözünüz doymadı, otoyolları, köprüleri sattı gözünüz doymadı, 315 milyar dolar borç aldı gözünüz doymadı, en son baktı olmayacak toprakları yabancılara satışa çıkardı. Size daha ne yapsın bu hükümet ey memurlar, açlık sınırı 915 TL yoksulluk sınırı 3000 TL ama sizin eve ayda en az 6500 TL giriyor. Nankörlük yapmayın, kanaat edin bak bunu da bulamazsınız. Hele asgari ücretliler siz hiç konuşmayın.

Ülkemizin kaynakları olsa başbakanımız size de verecek. Ama yok ne yapsın? Bizim yer altı zenginliklerimiz vardı da başbakanımız değerlendirmedi mi, ? Tarıma ve hayvancılığa uygun arazi vardı da hükümetimiz işlemedi mi? Üç tarafımız da deniz vardı da başbakanımız mı içti. Ağır sanayi kurdunuz da engel mi olundu.

Zaten başımız da bir sürü sıkıntı var, bu Müslüman komşularımız bizi rahat bırakmıyor. Müttefikimiz A.B.D. seferber olmuş bizi kurtarmak için uğraşıyor. Lütfen hükümetimize destek olun, öyle Erbakan dönemini, % 50 zamları falan örnek göstermeyin. Seyreyleyin, memleket nasıl idare ediliyormuş görün…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.