1. HABERLER

  2. YEREL

  3. BEBKA’dan proje kazananlar eğitime alındı
BEBKA’dan proje kazananlar eğitime alındı

BEBKA’dan proje kazananlar eğitime alındı

Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) yetkilileri, 2012 Yılı Mali Destek Programı’ndan destek hak almaya kazanan kurumların temsilcileri Proje Uygulama Eğitimi’nde bir araya geldi.

A+A-

Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) yetkilileri, 2012 Yılı Mali Destek Programı’ndan destek hak almaya kazanan kurumların temsilcileri Proje Uygulama Eğitimi’nde bir araya geldi.

'Sürdürülebilir Sanayi, Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı ve Turizm Tanıtım' konu başlıklarından meydana gelen 2012 Yılı Mali Destek Programı kapsamında projeleri destek almaya hak kazanan kurum yetkilileri, Proje Uygulama Eğitimi ile gelecek süreçte neler yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirildi.

2012 Yılı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan kurum temsilcileri ile 11 Haziran’da Bilecik’te, 12 Haziran’da Eskişehir’de, 13 Haziran'da ise Bursa'da bir araya gelen BEBKA yetkilileri, sözleşmelerin imzalanması, raporlama ve ödemeler, görünürlük kuralları ve izleme faaliyetleri, sözleşme değişikliği ile satın alma usulleri konularında kurum temsilcilerine bilgi aktardı.

Proje Uygulama Eğitimi ile kalkınma ajansı ve yararlanıcı arasında imzalanacak sözleşmeye göre, destekten yararlanma ilke ve kuralları, hibe ödemelerinin usul ve esasları, tarafların hak ve yükümlülükleri hakkında etkin bir bilgilendirmenin amaçlandığını Proje Uygulama Eğitimi’nde yararlanıcıların proje ve faaliyet uygulamaları sırasında uymak zorunda oldukları raporlama ve bilgilendirme yükümlülükleri, satın alma kuralları ve ilkeleri konularında yararlanıcılar bilgilendirildi.

BEBKA bünyesinde bulunan İzleme ve Değerlendirme Birimi’nin görevleri konusuna da değinilen eğitimde, "Proje desteklerinin en etkin şekilde sağlanması, etkilerinin değerlendirilebilmesi ve kamu kaynağının usulüne uygun şekilde kullanılmasını temin etmek amacıyla izleme ve değerlendirme birimleri faaliyet göstermektedir. Bu birim projelerin etkin ve kurallara uygun şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla çalışmaktadır." denildi.
CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.