1. HABERLER

  2. YEREL

  3. BBP İl Başkanı: Adımızı kullanarak Gezi eylemleri için ilan vermesinler
BBP İl Başkanı: Adımızı kullanarak Gezi eylemleri için ilan vermesinler

BBP İl Başkanı: Adımızı kullanarak Gezi eylemleri için ilan vermesinler

Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Başkanı Namık Akdoğan, bugün kentteki bazı yerel gazetelerde, Gezi Parkı eylemlerine yönelik olarak ‘Destekliyoruz’ başlığıyla yayımlanan ilana kendilerinin herhangi bir desteğinin olmadığını açıkladı.

A+A-

Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Başkanı Namık Akdoğan, bugün kentteki bazı yerel gazetelerde, Gezi Parkı eylemlerine yönelik olarak ‘Destekliyoruz’ başlığıyla yayımlanan ilana kendilerinin herhangi bir desteğinin olmadığını açıkladı. Kimin tarafından organize edildiği belli olmayan bu ilanın ikinci satırında ‘Siyasi Partilerin Temsilcileri’ olarak diye muğlak ve geneli kapsayan bir ifadenin yer aldığını belirten Akdoğan, “Siyasi Parti genellemesi partimiz Büyük Birlik Partisi'ni de (BBP) kapsar niteliktedir. Halbuki bizler BBP olarak böyle bir organizasyonun içinde değiliz ve olmadığımızı belirtiyoruz.” dedi.

BBP Eskişehir İl Başkanı Namık Akdoğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Gezi Parkı olaylarının derhal son bulması gerektiğini vurgulayarak, olayların eylem olmaktan çıkıp, milli birliğe zarar vermeye başladığını kaydetti. Bugün kentteki yerel gazetelerin bazılarında ‘Destekliyoruz' başlığı altında bir ilan yayımlandığını ve bu ilana kullanılan muğlak ifadelerle BBP’nin de katılmak istendiğini vurgulayarak şöyle dedi: “Kimin tarafından organize edildiği belli olmayan bu ilanın ikinci satırında, ‘Siyasi Parti Temsilcileri Olarak’ diye muğlak bir ifade bulunmaktadır. İlandaki ‘Siyasi Parti’ genellemesi partimiz BBP’yi de kapsar niteliktedir. Halbuki BBP’liler olarak böyle bir organizasyonun içinde olmadığımızı belirtiyoruz.”

BBP olarak bu eylemlerin hiçbir şekilde yanında olmadıklarını aktaran Akdoğan, şöyle devam etti: “Demokrasi ve hukukun üstünlüğüne inanmış bir siyasi hareket olarak, hak arayışlarının, masum protestoların ve eylemlerin yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Bizler, yakma ve yıkma, yol kapatma, milletin ve devletin malına zarar verme ve devlete meydan okuma, asker ve polisle çatışma tertiplerinin içinde olmayız ve olmadık. Masum bir hak arayışı ile başlayan fakat arkasında kimin ve hangi güçlerin olduğunu bilmediğimiz, milli irade ile seçilmiş hükümeti yok etme tertibine dönüşen bu olayların BBP Eskişehir İl Teşkilatı olarak yanında, yakınında, arkasında ve de önünde olmadık ve olmayacağız. Kamuoyu bunu böyle bilsin.”

İktidarların seçimlerde sandıktan çıkan sonuçlarla belirlenmesi inancını taşıdıklarını dile getiren Akdoğan, hiçbir BBP ve Alperen’in bu organizasyonun içinde olmayacağını kaydetti. CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.