1. HABERLER

  2. VAKIF-DERNEK

  3. Başkan Kıyak'tan Miraç Kandili Mesajı
Başkan Kıyak'tan Miraç Kandili Mesajı

Başkan Kıyak'tan Miraç Kandili Mesajı

Türkiye Camii ve Kur'an Kursları Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

A+A-

Üç ayların başlangıcında idrak ettiğimiz Regaip Kandilinin ardından feyiz ve bereketin arttığı bir başka mübarek gece olan Miraç Kandiline erişmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Miraç âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede Mescid-i Aksa’ya götürülmesi, ardından da La mekânda yedi kat göğü geçerek en yüce makamlardan Sidretül’l Münteha’ya yükselişi ve Allah ile mekânsız ve aracısız olarak buluşmasını ifade etmektedir. Peygamberimiz (S.A.V.) çıktığı bu ulvi yolculuktan boş dönmemiş, beş vakit namaz bu gecede farz kılınmış, Bakara Suresi’nin son 2 ayeti kendisine tebliğ edilmiş ve şirk koşmayan herkesin cennete gireceği müjdesi verilmiştir. mucizesi, tüm Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla doludur. Bu yüzden Allah’ın varlığına ve birliğine iman etmiş insanlar olarak, bizleri karanlıktan, ahlaki erdemlerin ışığına sevk eden bu kutlu yolculuğun anlamını kavramaya çalışmalı, bizleri mutlu bir ahiret hayatına götürecek prensipleri hatırlayarak, insanı ve dini vazifelerimizi yerine getirmeye özen göstermeliyiz. Bu müstesna gecede gönül dünyamızı kirleten kötü duygulardan kendimizi arındırmak için bol bol tövde etmeli, sağlıklı, mutlu, olmak için eller semaya kalkmalı, Devletimizin bekası, birlik ve beraberliğimizin devamı ve bütün insanlığın huzur bulması için dua etmeliyiz. Türkiye Camii ve Kur’an Kursları Dernekleri Federasyonu olarak fazilet bakımından en yüksek olan bu zaman dilimlerinin bizlere Yüce Yaradan a daha da yaklaştırmasını niyaz ediyor, tüm İslâm âleminin Kandillerini Kutluyoruz.

Recep KIYAK
Genel Başkan

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.