1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Başarılı Vali Osman Kaymak'ı Tanıyalım
Başarılı Vali Osman Kaymak'ı Tanıyalım

Başarılı Vali Osman Kaymak'ı Tanıyalım

Önemli çalışmalara imza atan, ortaya koyduğu başarılı çalışmalar ile adından sürekli söz ettiren Tunceli Valisi Sayın Osman Kaymak'ı yakından tanıyalım.

A+A-

Türkiye'nin önemli çalışmalara imza atmış nice valisi vardır. Biz bugün bunlardan biri olan Tunceli Valisi Osman Kaymak'ı tanıtmak istedik. Görev hayatı boyunce çok başarılı işlere imza atan Vali Osman Kaymak'ında bundan sonra da önemli çalışmalara imza atacağına can-ı gönülden inanıyoruz. Kendisine görev hayatında başarılar dileriz. Allah (c.c.), hizmetlerini daim eylesin.

OSMAN KAYMAK KİMDİR?

Önemli çalışmalara imza atan, ortaya koyduğu başarılı çalışmalar ile adından sürekli söz ettiren Tunceli Valisi Sayın Osman Kaymak'ı yakından tanıyalım.

Tunceli Valisi Sayın Osman KAYMAK'ın Özgeçmişi

Sayın Valimiz Osman KAYMAK, 1965 Bayburt Merkez Sancaktepe köyünde doğdu. Eğitimini Sancaktepe Köyü İlkokulu, Bayburt Ortaokulu, Bakırköy Kocasinan Lisesini 1982 yılında bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak kaydını yaptırdı. 1986 yılında bu fakülteden mezun olduktan sonra bir yıl İstanbul Barosuna bağlı olarak İstanbul Adliyesinde avukatlık stajını tamamladı. 1991 yılında Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek Kütahya İlinde yeni kurulan Pazarlar İlçesine kurucu kaymakam olarak atandı. İki yıl süre ile bu ilçenin kurulması ile ilgili çalışmaları başarı ile tamamladıktan sonra mahrumiyet hizmeti yapmak üzere 1993 yılında Erzurum İli Narman İlçe Kaymakamlığına, bu görevi tamamladıktan sonra da 1995 yılında Malatya İli Battalgazi İlçe Kaymakamlığına atandı.

1998 yılında Niğde Vali Yardımcılığına atandı. 2000 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini Büyükşehir İlçe Yönetim Sorunları, Battalgazi İlçesi Örnek Olayı konulu tez çalışması ile tamamladı. Gölcük depremi sonrası deprem yaralarını sarmak üzere oluşturulan Kocaeli Valiliği Kriz Merkezinde 6 ay süreyle; geçici görevlerde bulundu. İçişleri Bakanlığı, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Bayındırlık Bakanlığının açmış olduğu Hizmet içi Eğitim kurslarına katılarak Afet Sonrası Acil Yardım ve Koordinasyon konularında; Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin açmış olduğu Vali Yardımcıları Oryantasyon Seminerlerine katılarak sertifika aldı.

Battalgazi Kaymakamlığı görevi sırasında Malatya Valisinden, Kocaeli Deprem Bölgesindeki geçici görevinden dolayı Kocaeli Valisinden; Afyon Deprem Bölgesi geçici görevinden dolayı Afyon Valisinden ve Niğde Vali Yardımcısı olarak da Niğde Valisinden ve Suluova Kaymakamı olarak Amasya Valileri Hüseyin POROY ve Erhan TANJU’dan Takdirname alarak ödüllendirildi. 2003 yılında Suluova İlçe Kaymakamlığına, 2006 yılında Elmadağ Kaymakamlığına, 2008 yılında Eyüp Kaymakamlığı, 2013 yılında İzmit Kaymakamlığına atandı. 21.05.2014 tarihli ve 20146366 sayılı kararname ile Tunceli Valiliğine Vali olarak atanan Vali Osman KAYMAK orta derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bu haber toplam 1039 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.