1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Balonun Patlama Zamanı Geldi
Balonun Patlama Zamanı Geldi

Balonun Patlama Zamanı Geldi

Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, Diyanet'te 14. kez yetkiyi alan Diyanet-Sen'in İstanbul 2'nolu Şube Başkanı Ruhani Aras'ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanması üzerine bir açıklama yaptı.

A+A-

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz'un yaptığı açıklama şöyle;

Kendilerini sütten çıkmış ak kaşık olarak gösterip diğerlerinin varlığına dahi tahammül edemeyen, kâh yavru, kâh kıytırık sendikalar tabirini kullanıp abi olduğunu söyleyen yetkili sendikanın balonunun sönme vaktinin geldiğinin işaretleri zuhur etmeye başladı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri üzere; it izinin at izine karıştığı gerçeğinden hareketle kendilerini her ne kadar gizlerlerse gizlesinler gerçek elbette bir gün meydana çıkacaktır. Diğer taraftan büyümelerini faaliyetleri ile değil de, rakamsal olarak görüp Karun misali hazinelerinin anahtarlarıyla övünen yetkili sendikalar bir gün en sert kayaya toslayacaklarını akıllarından çıkartmamalıdır. Filhakika ilahi tokat ve adalet herkes için kaçınılmazdır.

Yapılan tüm seçimlerde kendilerini hükümet yanlısı gösterip diğerlerini ise hükümet ve Cumhurbaşkanı karşıtı olarak tanıtmaları, referandum sürecinde sadece kendilerinin evetci olduklarından bahisle diğer sendikaları itibarsızlaştırmaları ve en acıklısı ise,  kendileri dışında kalan tüm sivil toplum kuruluşlarına paralelci yaftası vurmak suretiyle korku imparatorluğu oluşturmaları er geç kamu çalışanları tarafından anlaşılacaktır. Bununla beraber kimin ne olduğu ve nerelere nasıl gizlendikleri de ortaya çıkacaktır.

Biz inanıyoruz ki, payidar olmak için çamur at tutmazsa izi kalır düşüncesiyle hareket eden ve bu zamana kadar da bu şekilde başarılı olan yetkili Konfederasyon ve sendikaların gerçek yüzlerinin başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümet tarafından da görülmesi gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca, yıllardan beri kamu çalışanlarının hürriyetlerini ellerinden almak suretiyle kafese hapsedilmelerine sebep olan malum sendikaların ve Konfederasyonlarının her sağduyulu vatandaşlarımız tarafından bilinmesi gerektiğine inanıyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla..

Mustafa ÇOPURSUZ
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve
Diva-Sen Genel Başkanı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.