1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakanlıktan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine internet sayfası uyarısı
Bakanlıktan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine internet sayfası uyarısı

Bakanlıktan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine internet sayfası uyarısı

İnternet sitelerini güncellemeyen 422 ilçe milli eğitim müdürlüğüne soruşturma açılacağı uyarısında bulunduğunu belirtti.

A+A-

İnternet sitelerini güncellemeyen 422 ilçe milli eğitim müdürlüğüne soruşturma açılacağı uyarısında bulunduğunu belirtti.

Türkiye Müfettişler Derneği Başkanı Doğan Ceylan, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığı'nın

internet sitelerini güncellemeyen 422 ilçe milli eğitim müdürlüğüne soruşturma açılacağı uyarısında bulunduğunu belirtti. Bu ilçelerin isimlerini açıklayan Bilgi İşlem Grup Başkanlığı'nın hassasiyetine destek veren Ceylan, internet sayfasının güncellenmesi konusunda aynı durumun bakanlık sitesi içinde geçerli olduğunu hatırlattı.

Doğan Ceylan, internet sitelerinin güncellenmesi konusunda il milli eğitim müdürlüklerinde bile sıkıntılar olduğunu da hatırlatarak, daha da önemlisi bakanlığın biran önce kendi sitesini güncellemesi gerektiği uyarısında bulundu. Bakanlığın sitesini yakından incelendiğinde güncellenmediğini anlatan Ceylan, şu bilgileri verdi: "İlçelere uyarıda bulunan Bilgi İşlem Grup Başkanlığının haber bölümünde sadece 2 haber var. İkisi de geçen yıldan kalma. Şaka değil söylediğimiz. Birisi daha zorunlu eğitime geçilmeden önce Sayın Bakanın yaptığı açıklama, diğeri ise FATİH projesi bilgilendirmesi, haberlerin yayın tarihi 04.06.2012 olarak görünüyor. Yani bir yıl önceki haberleri aylarca sonra yayımlamışlar. İki haberin dışında haber de yok zaten. Mevzuat bölümünde genelgeler başlığına tıkladığınızda Bu yıl çıkan 34 genelgeden sadece dokuzunun yer aldığını görüyorsunuz. Bir genelge lazım olduğunda bulamıyorsunuz. İyi eğitim siteleri var arama motoruyla ancak oralardan bulabiliyorsunuz."

Ceylan, bakanlığın mevzuat bölümünde özellikle yönetmeliklerdeki güncellemeler zamanında yapması gerektiğine dikkat çekiyor. Yanlış yapmamak içinde müfettişler olarak bakanlık sitesine değil Başbakanlık mevzuat sitesine itibar etmek zorunda kaldıklarını ifade etti. Bakanlıkta sadece Özel Öğretim Genel Müdürlüğü'nün mevzuatının herzaman güncel tutulduğunu dile getirdi.

"Bakanlıktaki genel müdürlüklerin siteleri de hiç güncel değil" diyen Ceylan, "Çoğu birimin sayfasının bakanlığın ana sayfasından farkı yok. Yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler ve belgeler yer almıyor. Örneğin Temel Eğitim Genel Müdürlüğü sitesine giriyorsunuz. Bu yıl dönüşümle ilgili çıkarılan 20 sayılı genelgenin dışındaki önemli yazıların hiçbiri yer almıyor. Sonuç olarak başkalarının eksiğini görmeden önce Milli Eğitim Bakanlığının kendi internet sitesinin eksikliklerini gidermesi gerekir." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.