1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Asrın Fitnesi FETÖ
Asrın Fitnesi FETÖ

Asrın Fitnesi FETÖ

Okurlarımızdan Halil Çelik, 15 Temmuz darbe girişimine kalkışan ve Türkiye'yi istilayı hedefleyen FETÖ ve onun kurumlara verdiği zararı konu alan bir yazı yazdı.

A+A-

Okurlarımızdan Halil Çelik, 15 Temmuz darbe girişimine kalkışan ve Türkiye'yi istilayı hedefleyen FETÖ ve onun kurumlara verdiği zararı konu alan bir yazı yazdı.

ASRIN FİTNESİ FETÖ..

Neslimize en büyük zararı veren, asrın münafığı ve onun ifsat çetesine, kesin delil olmadan, bir kişiyi hele de çok özel bir makam olan Diyanet İşleri Başkanı'mızı nispet etmek en hafif ifadeyle vicdansızlıktır, izansızlıktır ve ahlaksızlıktır.

Diğer taraftan cevap verilmesi gereken acil sorular da ortadadır. D.İ.B’lığına son dönemlerde bunca imkan ve yetki verilmesine rağmen halkımıza yönelik istenilen düzeyde yapılanma içerisine giremedi.

Bu bağlamda;

1. Başkanlığımızın kalbi mesabesinde olan camilerimiz ve onun eli, ayağı olan İmamlık makamı olması gereken konuma çıkarmak için neden somut bir adım atılmadı? Bu meyanda çalışmalar birkaç proje dışında söylemin ötesine maalesef geçemedi. Topluma önderlik ve rehberlik yapması gereken bir makam kurumda hala ilk adım!?

2. Başkanlığımızın omurgası mesabesinde olan yüksek ihtisas merkezlerinde bu davayı üstlenecek yeterince ilim adamları niçin yetiştirilemiyor? İslami eğitim metodundan uzak, bilimselliğe ve ahlaki değerlerle çatışan eğitim sistemine neden müdahale edilemiyor? Kişiyi adeta kurumdan, mihraptan, kürsüden küstüren bu yöntem de kimler ısrar ediyor?

3. İlmin, irfanın, takvanın ve hizmetin ölçüt olması gereken bir yerde hiçbir kurumda olmayan hiyerarşik yapı artarak devam edilmesindeki amaç nedir? İslam medeniyeti cami merkezli bir medeniyettir. Neden bu meyanda bir yapılanmaya gidilip hiyerarşik yapı kırılarak hizmetler ilmi birikim ve kabiliyete göre paylaştırılmıyor? Ve bu ağır mesuliyet mevcut sistemde yeterli donanıma sahip olma imkanına sahip olamayan mihraptaki hocalarımıza bırakılmaya çalışılıyor?

BU SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE ENGEL OLANLAR;

SİYASET CENAHINDAN MI?

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZI YÖNETENLERDEN Mİ?

VEYAHUT KİM?

Başkanlığımızın tensibiyle bir çok il ve ilçelerde tecrübe paylaşımı adı altında diyanet görevlilerine yaptığımız sunumlar ve 20 yıllık mihrap tecrübemden edindiğim izlenimler ve biran önce atılması gereken adımlar kısaca şunlardır;

• Halkımıza yönelik sistematik, doğru ve sağlam dini bilgiler ancak camiler yoluyla verebilir ve dini hayatı zinde tutabiliriz.

• İl ve ilçe müftüleri başta olmak üzere soğuk ve ruhsuz makam ve mekanlardan kurtarılıp camilerde istihdam edilmeli makamları cami olmalı.. Yine ihtisas merkezleri hocaları ve uzmanlar vb. Cami merkezli istihdam edilmelidir.

• Kurumumuza karşı aidiyet problemi ve kurumu tanıma ve hizmet kalitesinin artması için biran önce Diyanet Lisesi, Akademisi açılmalıdır.

Halil ÇELİK

Bu haber toplam 164 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.